Dodanie DSS Silkeborg A/S poszerza portfolio rozwiązań przetwórczych firmy Tetra Pak

Tetra Pak kupuje duńskiego lidera technologii filtracji mambranowej
Logo Tetra PakTetra Pak, światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania płynnej żywności, kupił duńską firmę DSS Silkeborg A/S, będącą liderem na europejskim rynku technologii filtracji membranowej dla mleczarstwa.

DSS to prywatne przedsiębiorstwo zatrudniające 46 pracowników. Firma została założona w 2000 roku i od tego czasu projektuje, tworzy i sprzedaje technologie membranowe do aplikacji mleczarskich. Wykorzystuje do tego odwróconą osmozę, oraz technologie: nanofiltracji, ultrafiltracji i mikrofiltracji. DSS specjalizuje się w maksymalizacji wykorzystania mleka i serwatki, w oparciu o dogłębne zrozumienie procesów frakcjonowania, uzdatniania wody oraz produkcji mleka.

Włączenie DSS do struktur Tetra Pak, dużej międzynarodowej firmy koncentrującej się na sektorze mleczarskim, jest dla nas okazją do rozpoczęcia nowej fazy wzrostu w światowym przemyśle mleczarskim – mówi Niels Osterland, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający DSS.

Dołączenie DSS pozwala Tetra Pak na poszerzenie swoich kompetencji w obszarze technologii filtracji membranowej. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom jeszcze szerszy wachlarz rozwiązań z zakresu przetwórstwa produktów mlecznych, sera, serwatki, innych napojów i żywności gotowej – komentuje Tim High, Executive Vice President Processing Systems w Tetra Pak.

Integracja wiedzy DSS z umiejętnościami Tetra Pak w obszarze zarządzania energią, odpadami oraz zużyciem wody gwarantuje naszym klientom dostęp do gotowych rozwiązań dotyczących redukcji śladu węglowego oraz optymalnego wykorzystania zasobów wodnych. Pozwala również zmniejszyć ich koszty operacyjne – dodaje Tim High.

DSS zostanie włączone w struktury Tetra Pak jako część jednostki biznesowej Cheese and Powder. Zarząd i siedziba firmy DSS pozostaną w Silkeborg, w Danii. Istniejące kanały sprzedaży przedsiębiorstwa zostaną uzupełnione dzięki obecności Tetra Pak na rynku globalnym.

Tetra Pak oferuje kompletne rozwiązania wspierające procesy przetwarzania w oparciu o wiedzę ekspercką i światowej klasy technologie, wykorzystywane na każdym etapie efektywnego i higienicznego procesu produkcji żywności i napojów. Rozwiązania te obejmują wszystkie kluczowe technologie dla przemysłu mleczarskiego.