Thomas Rajcsanyi objął stanowisko dyrektora zarządzającego papierni Sappi Alfeld GmbH. Nominacja spowodowana była rezygnacją dotychczasowego dyrektora - Stefana Karrera.

Thomas Rajcsanyi - nowy dyrektor Sappi Alfeld

Nowy dyrektor bardzo dobrze zna biznes produkcji papieru. Na wielu poprzednich stanowiskach odniósł szereg sukcesów w tym przemyśle. Jego ostatnim stanowiskiem była funkcja dyrektora zarządzającego w firmie Feldmühle Uetersen. W niemieckiej firmie obejmował wspomniane stanowiska przez 7 lat. Thomas Rajcsanyi za cel obrał sobie utrzymanie najwyższych standardów jakości i zrównoważonego rozwoju oraz rozbudwę kompetencji Sappi Alfeld w zakresie specjalistycznych papierów i tektur. Nowy dyrektor zdaje sobie sprawę, że jego poprzednicy odpowiednio zarządzali papiernią, dlatego zamierza kontynuować osiągnięty przez firmę sukces.

Decyzja o skoncentrowaniu działalności Alfeld na produkcji papierów specjalistycznych wymusiła przebudowę maszyny papierniczej PM2. Zakończyła się ona sukcesem w ubiegłym roku i kosztowała 60 mln euro. Już dwa lata po jej uruchomieniu mozna zauważyć korzyści płynące z prowadzoncyh zmian.  Firma posiada centrum kompetencji papierni oraz światowej klasy laboratorium. Miejsca te zapewniają dodatkową pewność klientów dotyczącą jakości produktów. Działania Thomasa Rajcsanyi opierać się będą na dalszej optymalizacji i wykorzystaniu możliwości maszyn papierniczych w Alfed. Ponadto nowy dyrektor planuje utrzymać, a nawet podwyższyć standardy jakości szerokiej gamy papierów i kartonów produkowanych w zakładzie. W przyszłości Sappi ma także rozbudować swoje portfolio o  kolejne innowacyjne produkty i rozwiązania do pakowania.

Dowiedz się więcej o firmie

Źródło: Sappi Alfeld