Ranpak i FP International to wiodący światowi producenci w zakresie systemów zabezpieczeń produktów podczas transportu. W Polsce ich systemy wypełnień oferowane są przez firmę Polpack Sp. z o.o., która od ponad 25 lat zajmuje pozycję lidera na rynku maszyn i materiałów do pakowania.

Liczba wysyłanych paczek rośnie z roku na rok. Pokonują one różne odległości, zarówno w obrębie jednego miasta, jak i całego świata. Prawidłowe ich przygotowanie odgrywa kluczową rolę. Odpowiednie zapakowanie wysyłanego produktu oraz wykorzystanie do tego celu właściwych materiałów daje gwarancję ochrony zawartości paczki i zmniejsza ryzyko uszkodzenia przesyłki podczas jej transportu. Dokładne dopasowanie opakowania do transportowanego w nim produktu jest bardzo trudnym zadaniem. Z reguły w opakowaniu pozostaje dużo wolnej przestrzeni. Aby dany produkt był w opakowaniu stabilny i nie ulegał przemieszczaniu, taką przestrzeń należy zminimalizować. W tym celu stosuje się różnego rodzaju wypełniacze, których zadaniem jest wypełnienie pustych przestrzeni, uchronienie zapakowanego przedmiotu przed uszkodzeniami oraz wygłuszenie paczki. Takie zaawansowane systemy wypełnień kartonów i amortyzacji produktów oferuje firma Polpack, która w zależności od potrzeb swoich klientów umożliwia sprzedaż lub dzierżawę maszyn. 

 

Wśród oferowanych przez Polpack systemów na uwagę zasługują:

 • Wypełnienia poduszkami powietrznymi FP International
 • Wypełnienia papierowe Ranpak

 

SYSTEMY PODUSZEK POWIETRZNYCH FP INTERNATIONAL

TOP OFERTA: Ranpak i FP International - systemy wypełnień kartonów i amortyzacji produktów


Nowoczesne maszyny do produkcji poduszek z powietrzem zostały zaprojektowane z myślą o szybkim i łatwym użytkowaniu. Poduszki z powietrzem to wygodny, estetyczny i ekonomiczny sposób na zabezpieczenie produktów w czasie transportu. Dużą zaletą tego systemu jest mały gabaryt maszyny, przestrzeń potrzebna do przechowywania folii i duża ilość wypełnienia z jednej rolki (nawet do 4m³). 

Przykładowymi maszynami do produkcji poduszek powietrznych są Mini Pak'r oraz Mini Pak'r Industrial.


Mini Pak'r i Mini Pak'r Industrial

Mini Pak’r to mała, ale jednocześnie profesjonalna maszyna, która wytwarza poduszki powietrzne zabezpieczające towar podczas transportu oraz składowania. Maszyna nadmuchuje 5 typów poduszek (dostępne w różnych grubościach). Aby rozpocząć produkcję wystarczy umieścić rolkę folii. Urządzenie wykrywa rodzaj użytej folii i automatycznie nastawia parametry pracy do konkretnego jej rodzaju. Użytkownikowi pozostaje tylko naciśnięcie przycisku START. Może on również zdecydować o stopniu napompowania poduszek. Maszynę Mini Pak'r i Mini Pak'r Industrial, dzięki małym wymiarom, można ustawić w dowolnym miejscu. Dostępne są również opcjonalne systemy ułatwiające integrację z istniejącymi liniami. Maszyny świetnie się sprawdzają w magazynach i centrach dystrybucji posiadających wiele punktów pakowania. 


Specyfikacja techniczna maszyn Mini Pak'r i Mini Pak'r Industrial:

 • Waga 6kg
 • Zasilanie 230V
 • Dopływ powietrza z otoczenia (nie jest wymagane sprężone powietrze)
 • Wydajność do 8m bieżących na minutę
 • Wymiary zewnętrzne 360x330x280mm

TOP OFERTA: Ranpak i FP International - systemy wypełnień kartonów i amortyzacji produktów


Zobacz rodzaje poduszek do maszyn Mini Pak'r  >>>

 

SYSTEMY WYPEŁNIEŃ PAPIEROWYCH RANPAK


TOP OFERTA: Ranpak i FP International - systemy wypełnień kartonów i amortyzacji produktów

Ranpak jest światowym liderem w dziedzinie papierowych systemów zabezpieczania produktów podczas transportu. Firma nieustannie poszukuje najbardziej przyjaznych środowisku rozwiązań, zwracając szczególną uwagę na zawartość substancji szkodliwych w produktach, zużycie energii do wydobycia, przetworzenia i usunięcia materiałów oraz ilość emisji szkodliwych gazów podczas produkcji. Papier wytwarzany jest z materiałów nie utlenianych, przez producentów posiadających certyfikat FSC. Produkt w całości wykonany jest z materiałów odnawialnych, nie farbowanych, podlegających biodegradacji i rozkładowi, a co więcej przetwarzalny.

TOP OFERTA: Ranpak i FP International - systemy wypełnień kartonów i amortyzacji produktów


Dowiedz się więcej o systemie RANPAK  >>>

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat powyższych rozwiązań zachęcamy do kontaktu z firmą Polpack:

Polpack Sp. z o.o.

Polpack Sp. z o.o.
ul. Świderska 35
03-128 Warszawa
www.polpack.pl

 

Kontakt z poszczególnymi oddziałami:

 • Oddział Warszawa 
  email: warszawa@polpack.pl
  tel: 22 814 20 49                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Źródło: Polpack