Piab wprowadził do swej oferty nowy system piFLOW®t do podciśnieniowego transportu, który jest zoptymalizowany do pracy w przemyśle farmaceutycznym, odżywek i spożywczym. Oferuje on wiele inteligentnych rozwiązań, które pozwalają na łatwy transport delikatnych produktów przy jednoczesnym zminimalizowaniu uszkodzenia materiału.

Transport delikatnych produktów

Proponowane przez firmę Piab urządzenie próżniowe piFLOW®t jest specjalistycznym przenośnikiem delikatnych produktów spożywczych i składników żywności. Jest ono skutecznym rozwiązaniem problemu wykorzystania technologii próżniowej w transporcie delikatnych produktów - takich jak: orzechy, ziarna, fasola, słodycze, suplementy diety i kapsułki. Nowy przenośnik ma potencjał w dziedzinie zautomatyzowanego transportu delikatnych produktów. Jest on wyposażony w innowacyjną i niezwykle wydajną technologię, która jest obecnie na etapie rejestracji patentu.

- "Kontrolowana niska szybkość na ukierunkowanym wlocie do przenośnika oraz eliminacja wszystkich ostrych krawędzi są kluczem do naszego sukcesu, zapewniając, że produkty są obsługiwane w naszych przenośnikach z dużą ostrożnością. Nie będzie więcej pokruszonych cukierków w fabrykach wykorzystujących piFLOW®t" - mówi Jarno Tahvanainen, Wiceprezes Działu Transportu Materiałów Piab.

Urządzenie piFLOW®t ma możliwość transportu do czterech milionów produktów na godzinę. W przemyśle spożywczym umożliwia on bezpieczną obsługę powlekanych słodyczy, cukierków, palonych ziaren kawy, całych orzechów czy nutraceutycznych tabletek.

piFLOW®t bezpiecznie transportuje produkty pomiędzy różnymi sekcjami przetwarzania, takimi jak tabletkarki, bębny powlekające i linie do pakowania w blistry unikając przy tym ryzyka uszkodzenia produktu oraz eliminując stosowanie nieodpowiedniego wyposażenia standardowego i alternatywnych często ciężkich, manualnych procedur.

Podstawą piFLOW®t jest zastrzeżona, innowacyjna technologia piGENTLE™ (w trakcie opatentowania), która utrzymuje delikatny przepływ produktów poprzez regulację ciśnienia zasilania pompy. Dzięki temu transportowane wrażliwe produkty mogą być delikatnie traktowane. piFLOW®t jest rozszerzeniem popularnych i wysokiej jakości przenośników Piab piFLOW® oferowanych do transportu proszku i materiałów sypkich i został specjalnie opracowany, aby spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy i higieny w przemyśle farmaceutycznym (piFLOW®p), spożywczym (piFLOW®f) i chemicznym (piFLOW®i).

 

Więcej o Piab

 

Źródło: Piab