Cezex rozszerzył swoją ofertę papierów i kartonów ozdobnych o ekskluzywną kolekcję TREASURY. Kolekcja Treasury to tajemnicza skarbnica, w której można znaleźć wyroby papierowe nietłoczone oraz posiadające fakturę w postaci drobnych prążków, półprzezroczyste oraz powlekane powłoką złotą, srebrną, z dodatkami brokatu.

Treasury to papiery niezwykłe, promieniujące blaskiem metali szlachetnych, migocące refleksami świetlnymi, a niektóre kuszące tajemniczą półprzezroczystością (Trust). Ich wyjątkowy i oryginalny wygląd inspiruje oraz zachęca do realizacji ciekawych pomysłów i zastosowania nietypowych rozwiązań.

Papiery i kartony z kolekcji Treasury idealnie pasują do ekskluzywnych katalogów np. firm jubilerskich, opakowań luksusowych towarów np. perfum, zaproszeń, dyplomów, wizytówek oraz niepowtarzalnych i oryginalnych druków artystycznych, dekoracyjnych i reklamowych. Ich magia, tajemnicza poświata i indywidualne piękno uwolnią zmysły oraz zaspokoją najbardziej wyrafinowane gusta.

Papiery i kartony Treasury nadają się do zadrukowania typograficznego, offsetowego i sitowego, tłoczenia bezbarwnego i z folią. Można je stosować w procesach introligatorskich t.j.: krojenie, złamywanie, przegniatanie, zszywanie, klejenie.

W stałej ofercie firmy Cezex Treasury występuje w formacie 70x100 cm i gramaturze 310 g/m2 oraz 210 g/m2 w przypadku Trust. Treasury dostępny jest w siedmiu barwach, uzyskanych głównie przez nakładanie metalicznych powłok na spód o różnych barwach:
• BEAUTY – złota powłoka na ciemno-niebieskim spodzie
• ESSENCE – srebrna powłoka na bardzo jasnym brązowym spodzie
• HISTORY – złota powłoka na bardzo jasnym brązowym spodzie
• NATURE - przezroczysta powłoka z dodatkiem złotego brokatu na bardzo jasnym brązowym spodzie
• SHIMMER - złota powłoka z dodatkami złotego brokatu na bardzo jasnym brązowym spodzie
• TRADITION – złota powłoka na czarnym spodzie
• TRUST - złoty nadruk wzorem skórki pomarańczy na półprzezroczystym, ciepło żółtym podłożu

Dla wszystkich wyrobów Treasury dostępne są koperty o formacie DL.

Źródło: ''