Trwałe i stylowe opakowania wyprodukowane przez RPC Blackburn odegrały dużą rolę w realizacji nowego projektu sieci Co-op, która wprowadziła na rynek serię gotowych zup w wygodnych pojemnikach do podgrzewania w kuchence mikrofalowej.


Zamknięte folią, napełniane na gorąco i gwałtownie schładzane pojemniki po raz pierwszy wchodzą na rynek w Wielkiej Brytanii.

Zupy, produkowane przez Pasta Reale i Macphie Foods (dział żywności chłodzonej i mrożonej), zostały opracowane jako świeży produkt chłodzony, który będzie sprzedawany w sklepach Co-op jako alternatywa dla zup o długiej trwałości. Nowe zupy, oferowane początkowo w dwóch smakach będą sprzedawane w pojedynczych porcjach 300 g.

Firma Pasta Reale potrzebowała wytrzymałego opakowania oferującego różne funkcje, takie jak przystosowanie do podgrzewania w kuchence mikrofalowej, zabezpieczenie gwarancyjne oraz możliwość ponownego zamknięcia, które ułatwiałyby konsumpcję "na szybko". Spółka postanowiła wykorzystać plastikowy pojemnik, zamknięty zgrzewaną folią z nadrukiem i wyposażony w nakładane wieczko. Przygotowując produkt do spożycia, konsument musi zdjąć folię i włożyć do kuchenki mikrofalowej pojemnik z nałożonym wieczkiem.

Duże wyzwanie stanowiła technika konfekcjonowania na gorąco i gwałtownego schładzania, konieczna dla utrzymania wysokiej jakości produktu. Proces ten powodował powstawanie zniekształceń w szeregu pojemników testowanych, aby temu zapobiec konieczne było zastosowanie pojemnika o wystarczającej sztywności.

RPC Blackburn zaoferował pojemnik Shaw o poj. 300 ml, który jest formowany wtryskowo z PP i zapewnia dużą trwałość i doskonałą przejrzystość kontaktową.

Przezroczyste wieczko z PP wyposażone jest w wydłużoną płytkę ułatwiającą otwieranie. Zadrukowane rękawy z tektury falistej pełnią podwójną funkcję jako element dekoracyjny oraz izolacyjny ułatwiający trzymanie pojemnika.
Źródło: ''