W Łodzi ruszyła kolejna fabryka australijskiej firmy Amcor. Odbiorcą produkowanych w niej opakowań będzie PepsiCo, znany producent napojów i chipsów.

Zakład powstał w przeciągu sześciu miesięcy kosztem 30 mln euro na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zatrudnienie znalazło w nim już 100 osób, a docelowo jego załoga będzie liczyć 150 pracowników. Większość nowo zatrudnionych odbyła już szkolenia w Anglii, Niemczech i Włoszech, a część z nich przeszła nawet kilkutygodniowy kurs obsługi urządzeń laminujących w Australii, gdzie znajduje się siedziba firmy.

Zakład został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt: w fabryce zainstalowano maszynę drukującą z Niemiec, urządzenie laminujące z Włoch oraz gilotyny z Anglii. Torebki z łódzkiej fabryki powędrują do Grodziska Mazowieckiego, gdzie produkowane są chipsy Lays eksportowane na rynki Europy Centralnej i Wschodniej - m.in. do Rosji i Ukrainy.

Jerzy Czubak, dyrektor zarządzający grupy Amcor, w wypowiedzi dla „Gazety” zdradził, że tuż obok otwartej właśnie na Nowym Józefowie fabryki już zaczyna powstawać następny, czwarty z kolei zakład firmy. Dwie pierwsze fabryki australijskiego potentata znajdują się na łódzkim Teofilowie i zatrudniają ponad 500 osób.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź, www.paiz.gov.pl
Źródło: ''