Tysiące zwiedzających, setki wystawców, niezliczone spotkania, udane biznesowe rozmowy, tysiące metrów kwadratowych, nowoczesne pawilony, ciekawe przestrzenie. Blok jesiennych targów to będzie wyjątkowe wydarzenie. W dniach 1-4 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, 4 PRINT WEEK, oraz Targi Technologii dla Przetwórstwa Polimerów POLIMER TECH. Są to trzy imprezy, które koncentrują się na tematyce branży opakowań, technologii druku i offsetu, a także technologii związanych z przetwórstwem tworzyw polimerowych.

Trzy duże imprezy branżowe: TAROPAK, 4 PRINT WEEK, POLIMER TECH razem!


Niezwykle istotnym wydarzeniem podczas Targów TAROPAK jest IV Kongres Przemysłu Opakowań, organizowany przez Polską Izbę Opakowań. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu będzie transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Jest to bardzo aktualny dzisiaj, i w najbliższych latach, temat motywujący do działalności na rzecz oszczędzania nieodnawialnych zasobów wykorzystywanych w gospodarce. Celem kongresu jest zainicjowanie zmian w projektowaniu i procesach wytwarzania, tak aby udział materiałów i surowców odzyskanych w produkcji opakowań był większy. Adresatami wydarzenia są nie tylko projektanci i producenci opakowań, ale również sami użytkownicy, czy też osoby zajmujące się recyklingiem. Spotkanie odbędzie się 2 października. 

1 października natomiast odbędzie się II Kongres ART OF COLOR. W tym roku szeroko omawiane będą perspektywy rozwoju branży poligraficznej, otwarcie na nowe gałęzie przemysłu oraz możliwości eksportowe. W programie nie zabraknie tematów związanych z uszlachetnianiem druku, możliwościami wykorzystania druku utrwalanego promieniowaniem UV, zarządzaniem barwą, optymalizacją i stabilizacją procesu druku oraz wiadomości na temat platform online printing, które na polskim rynku dynamicznie się rozwijają.

Blok jesiennych targów oraz wydarzenia im towarzyszące będą z pewnością okazją do spotkań biznesowych wszystkich uczestników rynku poligraficznego, opakowaniowego, właścicieli i dyrektorów technicznych drukarń, designerów, projektantów i producentów opakowań i etykiet, ale także dla agencji reklamowych i wydawnictw. Synergia branż daje możliwości weryfikacji oferty pod kątem konkurencyjności ceny, jakości i zaawansowania technologicznego. To właśnie podczas targów w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z nowościami, odkryć branżowe trendy, nawiązać i umocnić biznesowe kontakty.

Początek października obfituje w targowe imprezy. W tym samym czasie bowiem, odbędą się również Międzynarodowe Targi Gastronomiczne i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL, POLAGRA TECH I SMAKI REGIONÓW.

 

Do zobaczenia na Targach!

 

Dowiedz się więcej

 

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie