Firma RPC Bebo Nederland wprowadziła na rynek serię biodegradowalnych pojemników produkowanych z nowoczesnego materiału o nazwie polilaktyd (PLA). Spółka ogłosiła, że nowa seria jest reakcją na rosnące wymagania legislacyjne dotyczące opakowań w różnych krajach Europy.

Pojemniki wytwarzane z PLA nie tylko pozwalają uniknąć istniejących i proponowanych podatków od opakowań i odpadów opakowaniowych, ale mogą być również w niektórych przypadkach subsydiowane przez państwo.

PLA to unikatowy, biodegradowalny materiał, produkowany z corocznie odnawialnych zasobów, takich jak kukurydza, dzięki czemu nie wymaga zużycia zasobów kopalnych, komponentów produkowanych na bazie ropy naftowej. Zapewnia doskonałą przejrzystość i posiada taką samą barierę tlenową jak polipropylen stosowany na opakowania.

Do uszczelnianych opakowań RPC Bebo Nederland może również dostarczyć zgrzewalną i nadającą się do kompostowania folię zamykającą, produkowaną z biodegradowalnej celulozy wytwarzanej ze ścieru drzewnego.

Źródło: Grupa RPC
Źródło: ''

Komentarze

  • biodegradowalne opakowania i naczynia już w Polsce

    Biodegradowalne opakowania i naczynia są już dostępne w Polsce!! Bardzo ciekawy asortyment tych innowacyjnych produktów oferuje firma Bio-Pak. Więcej na www.bio-pak.com.pl