Wg Freedonia Group Inc. zapotrzebowanie na opakowania papierowe i tworzywowe w USA przekroczy 25 mld funtów (przy założeniu że 1 funt = 0,4 kg daje to 10 mln ton) w 2010 roku.

W blisko 18 analizowanych branżach rynku amerykańskiego tworzywo i papier jako materiał mają osiągnąć wagowo blisko 53% udziału. Ilościowo dominują tworzywa z racji ich mniejszej wagi. Analitycy Freedonia Group Inc. W swoim najnowszym raporcie pt.: „Paper versus Plastic in Packaging” są zgodni, że tworzywa na rynku amerykańskim wyhamują swój dynamiczny rozwój wykorzystania do roku 2010. Należy się jednak spodziewać ich dominacji w wielu branżach wykorzystujących opakowania. Właśnie koniec pierwszej dekady uznawany jest za granicę, po której masowo największą ilość stanowić będą opakowania tworzywowe. Niewątpliwie zdominują one branżę spożywczą, a w szczególności opakowania napoi i soków.

Zwolennicy papieru jako opakowania bardziej ekologicznego, bo podlegającego biodegradacji mogą jednak spać spokojnie. Wg analityków w wielu działach i branżach papier jako materiał opakowaniowy ma bardzo silną pozycję. Przykładem mogą być papierowe pojemniki kartonowe na żywność oraz torby papierowe. W świadomości konsumenta mimo praktycznej i użytkowej przewagi tworzyw, papier kojarzy się jako materiał ekologiczny i tani.

Źródło:
Źródło: ''