Wiedza i doświadczenie RPC Packaging Kerkrade w dziedzinie rozdmuchiwania miały decydujące znaczenie w wyborze tego przedsiębiorstwa na europejskiego dostawcę opakowań do rewolucyjnego środka do przemywania ran.

Środek do przemywania ran Dermacyn™ jest roztworem nadtlenku wodoru, przeznaczonym do zwilżania i czyszczenia trudno gojących się ran, który ma właściwości bakteriobójcze. Dermacyn™ produkowany jest przez Oculus Innovative Sciences, firmę amerykańską specjalizującą się w leczeniu ran.

Zakłady RPC Kerkrade zostały wybrane ze względu na dobra opinie, jaka ten producent cieszy się w branży, oraz ich położenie w pobliżu fabryki w Sittard. Ponadto firmie Oculus zaimponowała wydajność pracy zakładów Kerkrade oraz ich nacisk na jakość.

Chociaż pojemniki oparte są na istniejącym już specjalnym projekcie używanym przez firmę na całym świecie, Oculus i RPC Kerkrade wspólnie dopracowały szczegóły projektu, aby ulepszyć jego funkcjonalność i ekonomiczność.

Pojemniki, produkowane z tworzywa HDPE zapewniającego wysoki stopień higieny i wytrzymałości, posiadają dwa uchwyty ułatwiające nalewanie oraz wgłębioną powierzchnie na etykiety. Poza roztworem Dermacyn™ do przemywania ran pojemniki są także wykorzystywane jako opakowanie do preparatu firmy Oculus do dezynfekcji narzędzi medycznych.

Źródło:
Źródło: ''