Do tej pory rozpylacze typu spray działające na zasadzie sprężenia wstępnego, składały się z dwóch metalowych sprężyn. Firma Taplas w 2002 roku opracowała nowy rodzaj rozpylaczy typu Soffio – w całości wykonanych z tworzywa, które stały się prawdziwym przełomem na rynku.

Firma Taplas ma spore osiągnięcia w dziedzinie nowości i innowacyjności opakowań i niejednokrotnie udowodniła, iż zasługuje na miano jednej z najbardziej innowacyjnych firmy w branży opakowań kosmetycznych. Obecnie wiele firm wykorzystuje zaproponowaną przez Taplas technologię w opakowaniach kosmetyków i innych środków.
Rozpylacze od Taplas lepiej nadają się do utylizowania, ponieważ są wykonane z jednego materiału. Zamiast metalowych sprężynek w rozpylaczu zastosowano elastyczną harmonijkę. Zabieg ten sprawił, iż urządzenie stało się odpowiednie dla wielu produktów na bazie płynów. Co więcej, rozpylacze Sofio wytwarzają delikatną mgiełkę nawet w substancjach o niskiej zawartości lotnych mieszanin organicznych o bardzo niskich stężeniach (z ang. VOC). Rozpylacze Sofio zostały zaprojektowane tak, by w jak najlepszy sposób eksponował swoje walory wizualne. Zewnętrzna sprężyna dostępna jest w kilku kolorach.


Przykład opakowania z rozpylaczem typu Soffio

Źródło: Webpackaging, Taplas
Źródło: ''