Targi ExpoOPAKOWANIA to nowe unikatowe wydarzenie w kalendarzu Expo Silesia, które zgromadziło podczas swojej pierwszej edycji ponad 100 Wystawców prezentujących na swoich stoiskach maszyny i urządzenia do produkcji opakowań, technologie oraz gotowe produkty. Targi odwiedziło 1850 specjalistów nie tylko z branży opakowań, ale również z branż: spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej, kosmetycznej czy automotive. Wśród zwiedzających dominowała kadra zarządzająca i inżynierska z zakładów przemysłowych, dyrektorzy oraz specjaliści ds. marketingu i sprzedaży, menadżerowie ds. marki i zakupów, a także projektanci, dystrybutorzy i technolodzy opakowań oraz specjaliści z działów badań i rozwoju.

Premierowej edycji Targów Opakowań towarzyszyły niezwykle interesujące seminaria. Pierwszego dnia odbyło się seminarium organizowane przez Partnerów Targów oraz Expo Silesia pt. „Opakowania w Przemyśle”, natomiast w drugim dniu miało miejsce seminarium pt. „Współczesne opakowania - perspektywy rozwoju", którego organizatorem było Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk z Zabrza oraz Expo Silesia. Podczas wykładów grono wybitnych specjalistów i autorytetów z branży podzieliło się z uczestnikami spotkań swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem. Słuchacze mieli możliwość m.in. dowiedzieć się jak zaprojektować opakowanie, aby przyciągało wzrok, a także jak opakowanie może pomóc firmie w utrzymaniu wysokiej pozycji na rynku, szczególnie w branżach o dużym nasileniu konkurencji. Eksperci przedstawili, w jaki sposób zorganizować produkcję opakowań, by zminimalizować straty finansowe i marnotrawstwo surowców. Inspirowali również do szukania nowych rozwiązań, np. związanych z wykorzystaniem w produkcji materiałów hybrydowych, czy do wspierania w firmach działań proekologicznych poprzez stosowanie opakowań biodegradowalnych. Seminaria cieszyły się ogromnym zainteresowaniem osób odwiedzających targi.

Nowością Targów ExpoOPAKOWANIA była Strefa BIZNESmeeting, gdzie w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni sprzyjającej spotkaniom biznesowym, można było umówić się na rozmowę, nawiązać nowe kontakty oraz wymienić poglądy.

Podczas targów zorganizowany został konkurs o MEDAL Expo Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty i usługi. Komisja Konkursowa Złotym Medalem uhonorowała firmę 3D BOX Sp. z o.o. za kosz wrzutowy „MAMBA”, natomiast wyróżnienie przyznano firmie PLUS DIGITAL Sp. z o.o. za drukarkę Epson ColorWorks C7500G. Firmie EMU Display wręczono wyróżnienie za efektowny sposób prezentacji podczas targów. 

Nad wysokim standardem Targów ExpoOPAKOWANIA czuwały liczne instytucje branżowe, uczelnie wyższe, media oraz partnerzy, którzy zadbali o aspekt merytoryczny i medialny wydarzenia. 

Po udanej pierwszej edycji ExpoOPAKOWAŃ organizatorzy z Expo Silesia zapowiadają kontynuację tego wydarzenia jesienią przyszłego roku i już dziś serdecznie na nie zapraszają.

 

Dowiedz się więcej na temat targów ExpoOPAKOWANIA

 

ExpoOPAKOWANIA 2017

ExpoOPAKOWANIA 2017

ExpoOPAKOWANIA 2017

ExpoOPAKOWANIA 2017

ExpoOPAKOWANIA 2017

ExpoOPAKOWANIA 2017

ExpoOPAKOWANIA 2017

ExpoOPAKOWANIA 2017

 

Źródło: Expo Silesia