Firma ULMA Packaging, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji urządzeń pakujących, dzięki staraniom swoich inżynierów, może pochwalić się opracowaniem nowego systemu pakowania ziół i roślin liściastych. Pozwala on nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale również bardziej automatyzuje proces pakowania.

ULMA z pionową maszyną do pakowania ziół oraz roślin liściastych - VTI 640V VFFS

Maszyna pionowa VTI 640V VFFS wykorzystuje nową technologię pakowania. Dzięki wykorzystaniu strumienia powietrza możliwe jest pakowanie świeżych produktów liściastych z dużą wydajnością oraz eliminowane jest powstawanie uszkodzeń produktów. 

Tradycyjny - ręczny system pakowania ziół - oparty jest na pracy ludzkiej. Na początku produkt zostaje ręcznie naważony, po czym następuje ręczne zamknięcie opakowań na zgrzewarkach. Taki system pakowania wymaga zaangażowania pracy około 16 osób. 

Do obsługi pionowej maszyny VTI 640V niezbędna jest obsługa tylko dwóch pracowników. Jeden z nich może zajmować się sterowaniem procesami pakowania, drugi natomiast kontrolą zasilania maszyny w produkt. Takie rozwiązanie pozwoli na odciążenie pracowników monotonnymi czynnościami, a także zmniejszy ryzyko zepsucia, które może mieć miejsce w przypadku ręcznej obsługi.  

Efektywny system pozwoli zwrócić koszty w czasie krótszym niż pół roku. Maszyna VTI 640 sprawdza się przy produktach wymagających, takich jak świeże zioła oraz produkty liściaste.

Technologia pakowania opisana powyżej została zgłoszona do urzędu patentowego.

ULMA Packaging oferuje również inne maszyny odpowiednie do pakowania świeżych produktów np. TSA 680P i TSA 875P, które posiadają automatyczną perforację, idealnie sprawdzającą się przy pakowaniu świeżych owoców i warzyw. 

ULMA oferuje również serwis i sprzedaż części zamiennych, co sprawi, że linie produkcyjne zawsze będą sprawne i wydajne.

 

Dowiedz się więcej o firmie ULMA Packaging

 

Źródło: ULMA Packaging