W drugiej połowie maja 2005 roku Basell Orlen Polyolefins Sp z o.o. (BOP) zakończył rozmowy i podpisał porozumienie z firmą Polimer Centrum Sp. z o.o., które potwierdziło status Polimer Centrum jako autoryzowanego dystrybutora produktów BOP i Basell. BOP rozpoczął proces optymalizacji polskiego rynku dystrybucji poliolefin w połowie 2004 roku i od tamtej pory nawiązał współpracę z firmami: KrakChemia S.A. i Brenntag Sp. z o.o., które także stały się autoryzowanymi dystrybutorami produktów BOP i Basell.

Rozmowy dotyczące współpracy pomiędzy BOP a Polimer Centrum jako przyszłym autoryzowanym dystrybutorem, rozpoczęły się w 2004 roku. W międzyczasie Polimer Centrum zmienił strukturę spółki i stał się „pojedynczym podmiotem gospodarczym”, który w relacjach z klientami, występuje jako „jedno oblicze - pojedyncza firma”. Spółka została założona przez siedem oddzielnych podmiotów: POLI-HURT (Częstochowa), EKOPACK (Konin), PLASTIC-POL (Koszalin), CDM (Łódź), POL-HURT (Łódź), MAXIMEX (Płock), GIMAR (Puławy). Dzięki wzajemnemu i mocnemu zaangażowaniu w uczynienie Polimer Centrum i BOP partnerami, konsolidacja tworzących Polimer Centrum firm, zakończyła się sukcesem.

„Mieliśmy wspólny, wyraźny cel i blisko współpracowaliśmy z Zarządem BOP, by uzyskać taką strukturę organizacyjną, jaką posiadamy dzisiaj’ – powiedział Krzysztof Janiak, Prezes Zarządu Polimer Centrum. „To był złożony i strategiczny proces dla przyszłości Polimer Centrum i polskiego rynku dystrybucji. Teraz będziemy go budować w ramach strategii BOP, dotyczącej konstrukcji i optymalizacji sieci dystrybucji poliolefin” – dodał Janusz Marciniak, Wiceprezes Zarządu Polimer Centrum.

„BOP rozpoczął kształtowanie polskiego rynku dystrybucji w celu podniesienia poziomu obsługi małych klientów” – powiedział Wido Waelput, Wiceprezes BOP, Dyrektor ds. Marketingu, Sprzedaży i Łańcucha Dostaw. „BOP współpracuje z wysoko wyspecjalizowanymi dystrybutorami, którzy funkcjonują jako partnerzy dla mniejszych klientów. Spółka rozszerzyła swoją działalność w zakresie sprzedaży i obsługi technicznej, aby zapewnić stałe wsparcie produktom Moplen (opartym na technologii Spheripol) i Hostalen, które będą kluczowymi materiałami wytwarzanymi w Płocku. Cieszymy się, że jesteśmy częścią czterostronnego porozumienia, w którym znajdują się trzej najważniejsi dystrybutorzy w Polsce” – podkreśla Wido Waelput.

Autoryzowani dystrybutorzy BOP (KrakChemia, Brenntag i Polimer Centrum) dla produktów BOP i Basell będą oferować sprawniejszą i szybszą obsługę takich klientów BOP, których roczne zakupy nie przekraczają 500 ton surowca, podczas gdy BOP skoncentruje swe działania na obsłudze większych przetwórców, kupujących ponad 500 ton. Skorzystają na tym wszyscy, ponieważ BOP skupi uwagę na większych przedsiębiorstwach zapewniając im bezzwłoczny kompleksowy serwis, natomiast mniejszym firmom, takie same zasady współpracy w pełnym zakresie zapewnią autoryzowani dystrybutorzy. Dzięki takiemu podziałowi zakresu aktywności BOP i dystrybutorów, wszyscy klienci kupujący materiały oferowane przez BOP, będą obsługiwani o wiele sprawniej. Autoryzowani dystrybutorzy będą intensywne współpracowali ze spółką i będą stale przechodzili szkolenia dotyczące nowych produktów i usług BOP, otrzymają także wsparcie marketingowe. Dystrybutorzy będą stanowili przedłużone ramię BOP i w równym stopniu będą odpowiedzialni za kompleksowy serwis odbiorców materiałów BOP

„Przykład dwóch pierwszych autoryzowanych dystrybutorów – firm: KrakChemia i Brenntag udowadnia skuteczność takiego modelu współpracy dla wszystkich zaangażowanych stron, a w szczególności dla ostatecznych odbiorców produktów z portfolio BOP, gdyż mają oni zapewnioną natychmiastową obsługę przez najbliższego im partnera z łańcucha dostaw BOP” – zapewnia Wido Waelput.
Źródło: ''

Komentarze

  • macozoma

    ja jes tem Tomek and i want to work in this company 4 the rest of my life