Firma UPM Raflatac poinformowała o wprowadzeniu na rynek europejski trzech nowych, niezawierających bisfenolu i przyjaznych środowisku materiałów etykietowych do etykietowania wagowo-cenowego w handlu detalicznym, wstępnego etykietowania i etykietowania w branży logistycznej. Nowe produkty umożliwiają drukarniom rozszerzenie swoich ofert o etykiety termiczne niezawierające bisfenolu i zgodne z przepisami prawnymi, a ich dodatkową zaletą jest wykorzystanie unikalnej formuły RAFNXT+ dla standardów zrównoważonego rozwoju.

UPM Raflatac: nowa wersja przyjaznych środowisku, niezawierających bisfenolu materiałów termicznych RAFNXT+

W papierze termicznym tradycyjnie stosowany był bisfenol A (BPA) jako wywoływacz koloru. Nowe przepisy Unii Europejskiej wymagają jednak, aby od 2 stycznia 2020 roku wszystkie papiery termiczne sprzedawane w Europie nie zawierały BPA.

RAFNXT+ jest rozwiązaniem nowej generacji w dziedzinie opakowań przyjaznych środowisku, optymalizującym wykorzystanie surowców. Materiały etykietowe, w porównaniu do standardowych materiałów papierowych, są o 20% bardziej przyjazne dla środowiska w kwestii produkcji dwutlenku węgla, oszczędzania energii i wody oraz zmniejszania ilości odpadów powstających w cyklu eksploatacji. Produkty etykietowe RAFNXT+ zapewniają przewagę nad konkurencją w kategoriach zrównoważonego rozwoju i wydajności. Gwarantują krótsze przestoje i mniejszą ilość odpadów w związku z mniejszą częstotliwością zmiany rolki oraz niższe koszty opakowań i transportu. Wszystkie produkty należące do serii opierają się na kompleksowym podejściu Forest Positive — przyszłościowych zasadach dla etykiet zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

– „Wiele marek stosuje zasadę wartości dodanej netto w swoich strategiach i celach, a koncepcja Forest Positive i linia produktów RAFNXT+ to nasza odpowiedź na to. Dzięki optymalizacji zasobów nasze produkty są nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska pod kątem produkcji dwutlenku węgla niż nasz standardowy asortyment, ale pomagają też zwiększyć produktywność naszych klientów. Nasza oferta Thermal Eco obejmuje teraz produkty, które charakteryzują się wszystkimi tymi zaletami, a ich dodatkową korzyścią jest to, że nie zawierają BPA” – komentuje Ville Pollari, dyrektor ds. produktów VIP i Prime, region EMEIA, UPM Raflatac.

 

Odkryj pełną gamę materiałów etykietowych niezawierających BPA od firmy UPM Raflatac

 

Źródło: UPM Raflatac