UPM Raflatac poszerza ofertę foliowych materiałów wierzchnich, poprzez wprowadzenie na rynek europejski nowych białych materiałów na bazie roślin, stanowiących bardziej przyjazną środowisku alternatywę w stosunku do folii opartych na paliwach kopalnych dla szerokiej gamy zastosowań końcowych. Białe folie RafBio PE White uzyskują właściwości zbliżone do właściwości tradycyjnych folii poliuretanowych, a ich doskonała elastyczność czyni je idealnym wyborem w przypadku butelek ściskanych i pojemników profilowanych stosowanych do szerokiej gamy kosmetyków i artykułów chemii domowej.

UPM Raflatac: Nowe białe folie poliuretanowe na bazie roślin, przeznaczone do etykietowania kosmetyków i artykułów chemii domowej

Wchodzące w skład rodziny bezpiecznych dla środowiska rozwiązań etykietowych RafBio białe i przezroczyste folie RafBio PE White stanowią idealny wybór dla klientów poszukujących przyjaznych środowisku wierzchnich materiałów etykietowych, umożliwiających ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w całym cyklu ich eksploatacji (w porównaniu z tradycyjnym PE) i zapewniających najlepszy wygląd produktom po każdym kolejnym użyciu. Folie wytwarzane z etanolu uzyskiwanego z trzciny cukrowej zawierają ponad 80% odnawialnych materiałów roślinnych w stanie surowym. Dzięki temu mogą być poddawane recyklingowi w tym samym strumieniu, co folie poliuretanowe, których produkcja opiera się na paliwach kopalnych.

Folie RafBio PE można łączyć z uniwersalnym klejem RP37 do nanoszenia etykiet. Ponadto realizowany przez UPM Raflatac program RafCycle™ przynosi znaczące korzyści drukarniom i użytkownikom końcowym, zmieniając odpady w cenne materiały.

- „Przyszłość stanowią rozwiązania uwzględniające wymagania środowiska naturalnego — to logiczny wybór dla tzw. społeczeństwa cyrkulacyjnego. Potrzebujemy bardziej radykalnych innowacji, by to osiągnąć. W firmie UPM Raflatac staramy się tworzyć produkty cieńsze i lżejsze, bezpieczne dla środowiska i nadające się do recyklingu. Białe folie RafBio PE White stanowią rozsądne rozwiązanie dla drukarni, którym nie zależy tylko na pozorach dbałości o środowisko. To przełomowe rozwiązanie z zakresu opakowań, dzięki któremu gospodarka cyrkulacyjna staje się rzeczywistością dla czołowych właścicieli marek” — mówi Robert Taylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w UPM Raflatac.

 

Źródło: UPM Raflatac