Firma UPM Raflatac, wiodący producent materiałów RFID, informuje o uruchomieniu światowego serwisu materiałów Rafsec Gen2 RFID. Innowacyjne produkty Rafsec Gen2 mogą być stosowane na całym świecie dzięki swoim unikalnym szerokopasmowym właściwościom.

Szerokopasmowa antena RFID umożliwia użytkownikom końcowym niezmiennie wysoki poziom funkcjonowania tej samej etykiety we wszystkich regionach częstotliwości UHF na całym świecie, bez względu na lokalne regulacje dotyczące częstotliwości. Ta istotna, bezkonkurencyjna cecha jest ważną logistyczną zaletą dla każdego producenta artykułów szybko rotujących, którego ośrodki produkcji, dystrybucji i sprzedaży zlokalizowane są w różnych częściach świata. Ta sama etykieta może być używana przez producenta, serwis logistyczny i sprzedawcę detalicznego do śledzenia drogi produktu i jego identyfikacji w sposób precyzyjny i ekonomiczny w ramach całego łańcucha dostaw.

Etykiety Rafsec EPC Gen2 RFID firmy UPM Raflatac dostępne są jako półprodukty samoprzylepne i niesamoprzylepne oraz jako etykiety z papierowym materiałem wierzchnim. Są zoptymalizowane do etykietowania produktów, opakowań i palet.

Światowa oferta materiałów Rafsec Gen2 składa się z trzech produktów:

Rafsec G2 ShortDipole:
- 97 x 15 mm, 3.82" x 0.59"
- Etykieta do opakowań i produktów
- 96 bit pamięci
- Przeznaczona dla etykiet o szerokości 4"
- Gwarantuje wysoką jakość i znakomite funkcjonowanie

Rafsec DogBone:
- 97 x 27 mm, 3.82" x 1"
- Etykieta do palet i opakowań
- 96 bit pamięci
- Znakomite funkcjonowanie

Rafsec Frog:
- 76 x 76 mm, 3" x 3"
- Etykieta do palet
- 96 bit pamięci
- Przeznaczona dla etykiet o szerokości 3"
- Dwukierunkowy dipol, znakomite funkcjonowanie
- Funkcjonowanie niezależne od kierunku

UPM Raflatac jest wiodącym światowym dostawcą samoprzylepnych laminatów etykietowych dla szerokiej gamy potrzeb etykietowania podstawowego i etykietowania przeznaczonego do druku informacji zmiennych. UPM Raflatac jest również wiodącą światową firmą w dziedzinie rozwoju i niskokosztowej, masowej produkcji materiałów RFID. UPM Raflatac zatrudnia około 2.300 pracowników, a roczna wartość sprzedaży wynosi około 1 miliarda USD. Firma dysponuje serwisem ogólnoświatowym, na który składa się 11 fabryk na pięciu kontynentach oraz szeroka sieć terminali i biur sprzedaży na całym świecie. UPM Raflatac jest spółką Korporacji UPM, wiodącej światowej kompanii papierniczej, której akcje obecne są na giełdach w Helsinkach i w Nowym Jorku.

Źródło: www.upmraflatac.com