Firma UPM Raflatac poszerza ofertę rozwiązań etykietowych PP Lite na rynek europejski wprowadzając dwa nowe produkty: przezroczystą folię clear-on-clear PP FTC Lite do aplikacji na przezroczystym podkładzie oraz folię PP Solid White FTC Lite. Produkty z serii PP Lite pomagają markom osiągać cele związane ze zrównoważonym rozwojem - wszystko za sprawą lekkich i ekologicznych materiałów wierzchnich, klejów oraz materiałów podkładowych.

UPM Raflatac wprowadza foliowe materiały etykietowe przyjazne środowisku


Produkty z serii PP Lite to połączenie lżejszych materiałów wierzchnich i podkładów oraz niższej gramatury kleju. To sprawia, że są niezwykle lekkie i umożliwiają optymalne wykorzystanie surowców oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, zużycia energii i wody, a także ilości wytwarzanych odpadów. Produkty PP Lite nie tylko pomagają właścicielom marek ograniczyć negatywny wpływ ich opakowań na środowisko — zwiększają również wydajność na każdym etapie łańcucha wartości.

PP Solid White FTC Lite to biała folia PP bez perłowego połysku, która zapewnia śnieżnobiały kolor bazowy i niezawodność. PP Clear FTC Lite to przezroczysta folia PP , która w połączeniu z klejem R704 i podkładem PET Lite tworzy wrażenie braku etykiety oraz zapewnia dobrą wydajność podczas przetwarzania i etykietowania. Obie folie idealnie nadają się do różnorodnych zastosowań etykietowych do gładkich, sztywnych opakowań. Wysoka wytrzymałość folii PP Solid White FTC Lite sprawia, że idealnie sprawdza się w przypadku etykiet wielowarstwowych. Oba rozwiązania są zgodne ze standardami UE dotyczącymi bezpieczeństwa żywności.

UPM Raflatac wprowadza foliowe materiały etykietowe przyjazne środowisku

- „Produkty etykietowe PP Lite zostały entuzjastycznie przyjęte przez klientów. Pomagają właścicielom marek w osiągnięciu celów związanych ze zrównoważonym rozwojem i wyróżnieniu się na tle konkurencji, zwiększając jednocześnie wydajność - wyjaśnia Päivi Knihti, Segment Manager, Films, EMEIA, UPM Raflatac. - Dzięki wprowadzeniu przezroczystej folii PP FTC Lite do aplikacji na przezroczystym podkładzie i folii PP Solid White FTC Lite dostępnych jest jeszcze więcej przyjaznych środowisku rozwiązań dla marek”.

 

Źródło: UPM Raflatac