Firma UPM Raflatac wprowadza nowy katalog próbek, który przedstawia materiały etykietowe premium do wina, alkoholi i napojów rzemieślniczych. Katalog, zaprojektowany we współpracy z zespołem firmy SGA Corporate & Packaging Design, pod przewodnictwem Giacomo Bersanettiego, został wydrukowany przez wiodącą włoską drukarnię Multi-Color Corporation (MCC). Inspiracją dla katalogu były szczegóły i motywy występujące w naturze - kora, płatki kwiatów, muszle, czy pióra. ​

UPM Raflatac współpracuje z włoskimi firmami SGA i MCC

Celem katalogu jest inspirowanie, stymulowanie i pobudzanie wyobraźni projektantów, właścicieli marek i winiarni. Ma pomóc w wyborze najlepszych materiałów etykietowych do produktów wysokiej jakości. Pokazuje on, jak projekty i materiały etykietowe mogą się uzupełniać, a także przedstawia szeroką gamę możliwości wizualnych oferowanych przez rozwiązania i wiedzę firmy UPM Raflatac.

Dziewięć projektów etykiet wydrukowanych na 18 różnych materiałach odzwierciedla naturalne wzory i formy będące inspiracją dla projektantów, stanowiąc dowód zaangażowania firmy UPM Raflatac w tworzenie opakowań przyjaznych środowisku.

Katalog próbek to 62 puste etykiety w formie notatnika kołowego oraz arkusze danych technicznych materiałów etykietowych, a także ogólne informacje na temat klejów i podkładów, z którymi można je stosować.

- „We współpracy z firmami SGA i MCC chcieliśmy stworzyć dzieło robiące wrażenie i stanowiące inspirację dla projektantów etykiet, producentów i innych podmiotów łańcucha dostaw. Chcieliśmy pokazać, dlaczego nasze materiały etykietowe stanowią idealne tło dla wysokiej klasy marek i projektów - komentuje Jay Betton, Business Segment Manager, Wine, Spirits, and Craft Beverages, EMEIA. - Projekty przedstawiają najnowsze trendy obowiązujące w segmencie, a materiały zaprojektowano zgodnie z najbardziej rygorystycznymi wymaganiami estetycznymi i technicznymi”.

- „Powierzchnie świata naturalnego to idealna analogia dla tych materiałów etykietowych. Zapewniają koncepcję katalogu, który został także stworzony zgodnie z duchem zaangażowania firmy UPM Raflatac w działanie z najwyższym szacunkiem dla środowiska naturalnego i jego mieszkańców” - mówi Giacomo Bersanetti.

 

Dowiedz się więcej

 

Źródło: UPM Raflatac