Firma UPM Raflatac wprowadza na rynek europejski wyjątkowe podejście do cyklu eksploatacji o nazwie Forest Positive oraz serię materiałów samoprzylepnych RAFNXT+, będące rozwiązaniami nowej generacji dla opakowań przyjaznych środowisku.

UPM Raflatac z nową koncepcją Forest Positive oraz serią etykiet RAFNXT+ zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju

Koncepcja Forest Positive niesie ze sobą ogromne korzyści dla środowiska naturalnego. Dzięki niej zapobiega się wylesianiu, a także promuje bioróżnorodność, podnosi jakość wody oraz zwiększa możliwości lasów w zakresie absorpcji dwutlenku węgla. Innowacyjna seria RAFNXT+ charakteryzuje się nawet o 20% niższymi emisjami dwutlenku węgla niż przy standardowych etykietach papierowych.

Seria RAFNXT+ to zoptymalizowane wykorzystanie surowców, oszczędność energii i wody oraz mniejsza ilość odpadów powstających w cyklu eksploatacji w porównaniu z etykietami standardowymi. Zapewnia przewagę nad konkurencją drukarniom i właścicielom marek w zakresie zrównoważonego rozwoju i wydajności. Mniejsza częstotliwość zmian rolki to krótsze przestoje i mniejsza ilość odpadów, niższe koszty opakowań i transportu oraz zwiększona powierzchnia magazynowa na surowce i gotowe produkty.

Nowa seria obejmuje rozwiązania etykietowe do różnych zastosowań, w tym handlu detalicznego, oznaczania pakowanego pożywienia oraz etykiety do zastosowań transportowych i logistycznych.

- „Dzięki serii RAFNXT+ klienci mogą wyróżnić się przez zastosowanie naszej koncepcji Forest Positive oraz etykiet, które zapewniają redukcję emisji dwutlenku węgla nawet o 20% w porównaniu ze standardowymi materiałami papierowymi. Ponadto seria RAFNXT+ umożliwia podniesienie produktywności dzięki zoptymalizowanemu wykorzystaniu surowców” - wyjaśnia Jon Lenck, dyrektor działu produktów VIP i Prime w regionie EMEIA, UPM Raflatac.

- „Forest Positive to wyjątkowe podejście do cyklu eksploatacji lasu, które nie ogranicza się do zapobiegania wylesianiu, ale aktywnie wspiera rozwój kapitału środowiska naturalnego - mówi Robert Taylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w firmie UPM Raflatac. - Charakteryzuje się dodatnim bilansem węglowym, co oznacza, że lasy, z których pochodzą nasze surowce, są w stanie zaabsorbować nawet dwukrotność dwutlenku węgla emitowanego w trakcie procesu produkcji serii RAFNXT+”.

 

Dowiedz się więcej o UPM Raflatac

 

Źródło: UPM Raflatac