Firma UPM Raflatac rozszerzyła ofertę klejów do etykiet spożywczych, wprowadzając na rynek europejski klej akrylowy RP48 AT (do wszystkich temperatur). Dzięki dobrej przyczepności w szerokim zakresie temperatur, a także dobrej przejrzystości, odporności na wodę i łatwości przetwarzania, klej RP48 AT jest atrakcyjną alternatywą dla klejów topliwych do etykietowania opakowań żywności przechowywanych w chłodniczych i wilgotnych warunkach.

UPM Raflatac z nowym klejem o wysokiej wydajności do etykiet żywności chłodzonej

Opakowania artykułów spożywczych, składowanych w warunkach chłodniczych i wilgotnych, zwykle w temperaturze 10°C lub niższej, często stanowią wyzwania dla właścicieli marek i firm pakujących. Do etykietowania żywności przechowywanej w takich warunkach używane są zwykle kleje topliwe, które charakteryzują się ograniczoną przejrzystością i ograniczonymi możliwościami przetwarzania.

Klej RP48 AT doskonale sprawdza się w szerokim zakresie temperatur, zwłaszcza w warunkach chłodniczych, gwarantując zachowanie położenia i atrakcyjnego wyglądu etykiet opakowań spożywczych na półkach. Co więcej, oferuje on dobrą przejrzystość w przypadku stosowania na przezroczystych foliowych materiałach wierzchnich oraz poprawia stabilność i wydajność przetwarzania i aplikacji. Klej RP48 AT można połączyć z foliowymi materiałami wierzchnimi PP White FTC 60 lub PP Clear FTC 50 firmy UPM Raflatac.

- „W zastosowaniach z zakresu etykietowania żywności klej RP48 AT łączy najlepsze właściwości klejów topliwych i akrylowych” — mówi Päivi Knihti, dyrektor segmentu Folie, EMEIA, UPM Raflatac.

- „Kleje sprawdzają się wyjątkowo dobrze w warunkach wilgotnych i chłodniczych, a także oferują dobrą wydajność podczas ich przetwarzania i aplikacji oraz zapewniają wysoką przejrzystość na przezroczystych foliowych materiałach wierzchnich” — kontynuuje Knihti.

 

Dowiedz się więcej o UPM Raflatac

 

Źródło: UPM Raflatac