Firma UPM Raflatac rozbudowuje swoją ofertę etykiet na rynek europejski, stosowanych w transporcie i logistyce, i wprowadza nowy rozpuszczalny materiał etykietowy, nadający się do druku termicznego.

UPM Raflatac z nowym rozpuszczalnym materiałem etykietowym

Nowy materiał Dissolving Paper Thermal Eco oraz obecnie dostępny Dissolving Paper Plus idealnie sprawdzają się w sytuacjach, w których etykiety muszą zostać szybko usunięte bez potrzeby dodatkowego procesu czyszczenia i pozostawiania papieru lub pozostałości kleju.

Krótkoterminowe etykiety są wykorzystywane do różnych zastosowań w transporcie i logistyce, szczególnie mogą one służyć do etykietowania opakowań wielokrotnego użytku. Przykładem są nadające się do recyklingu skrzynki, a także tacki na posiłki wykorzystywane przez linie lotnicze.

Materiał Dissolving Paper Thermal Eco został zaprojektowany do bezpośredniego druku termicznego i nie zawiera szkodliwych związków BPA ani BPS. Materiały Dissolving Paper Plus oraz Dissolving Paper Thermal Eco rozpuszczają się w szybkim tempie, nawet w zimnej wodzie, bez potrzeby dodatkowego procesu czyszczenia. Powierzchnia po etykietach jest pozbawiona pozostałości kleju, a materiał wierzchni i klej całkowicie się rozpuszczają, dlatego nie ma ryzyka zapchania przewodów kanalizacyjnych ani filtrów odpadami.

- „Usuwanie etykiet bez pozostawiania kleju oraz usuwanie odpadów może często stanowić wyzwanie w przypadku używania pojemników lub opakowań wielokrotnego użytku bez stosowania oddzielnego procesu czyszczenia” - mówi Jouni Iiskola, Segment Manager, Logistics, UPM Raflatac. 

- „Materiały Dissolving Paper Plus i Dissolving Paper Thermal Eco zaprojektowano specjalnie z myślą o tych zastosowaniach, ponieważ etykiety rozpuszczają się w szybkim tempie, nawet w zimnej wodzie” - dodaje.

 

Zobacz pełną ofertę UPM Raflatac w zakresie materiałów etykietowych do zastosowań w transporcie i logistyce

 

Źródło: UPM Raflatac