Firma UPM Raflatac wykonała ważny krok w kierunku przyszłości opartej na zrównoważonym rozwoju, deklarując, że wszystkie główne podkłady HD dla standardowych folii PP i PE dostępne w jej ofercie dla regionu EMEIA będą pochodziły z certyfikowanych źródeł do końca 2018 roku. Certyfikat gospodarki leśnej jest gwarancją dbałości o środowisko przez cały cykl eksploatacji produktów oraz na wszystkich etapach łańcucha dostaw materiałów drzewnych — produkty pochodzenia drzewnego są wykonywane z surowców pozyskiwanych z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny.

UPM Raflatac - zrównoważony rozwój na pierwszym miejscu

To kolejne działanie firmy, zmierzające do stworzenia foliowych rozwiązań etykietowych umożliwiających zrównoważony rozwój. Pierwszym krokiem w ramach koncepcji „ekodesign” jest korzystanie tylko z surowców pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny, a celem jest wykorzystywanie wyłącznie surowców drzewnych pochodzących z certyfikowanych źródeł — firma chce zrealizować go do 2030 roku. Certyfikowane materiały wierzchnie firmy UPM Raflatac są teraz dostępne w wielu nowych segmentach zastosowań końcowych, dzięki czemu producenci etykiet i właściciele marek mogą łatwiej dokonywać wyborów przyjaznych środowisku.

- „Mamy przyjemność ogłosić, że zrównoważony rozwój wkrótce będzie standardem w przypadku naszych głównych podkładów HD — produkty HD70 i HD Lite będą wykonywane z surowców z certyfikatem FSC® do końca 2018 roku - ogłosiła Noora Markkanen, starszy specjalista ds. zrównoważonego rozwoju, UPM Raflatac. - Oznacza to, że wszystkie produkty PP i PE będą dostępne wraz z podkładami posiadającymi certyfikat gospodarki leśnej — to kolejny krok w kierunku rozwiązań etykietowych przyszłości”.

 

Źródło: UPM Raflatac