W dniu 3 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej inwestycji zrealizowanej przez Grupę CANPACK w Holandii – fabryki puszek napojowych w Helmond.

Uroczyste otwarcie nowej fabryki puszek napojowych Grupy CANPACK w Holandii

W uroczystości otwarcia udział wzięli: Szefowa Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Pani Halina Szymańska, która odczytała list w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy oraz przedstawiciele władz holenderskich – Pan Ernst Noorman, Dyrektor ds. Programów Międzynarodowych Holenderskiej Agencji Przedsiębiorczości oraz Pan Bert Pauli, Minister rządu prowincji Brabancja Północna. Oprócz właściciela Giorgi Global Holdings, Inc. Pana Petera Giorgi oraz Zarządu Grupy CANPACK na otwarciu pojawili się także - w charakterze zaproszonych gości - klienci Grupy CANPACK, władze samorządowe, wspierające instytucje finansowe, kontrahenci, dostawcy maszyn i sprzętu oraz dostawcy surowców.

Fabryka aluminiowych puszek napojowych w Helmond, została wybudowana nakładem ponad 100 mln euro. Hala produkcyjna oraz magazyn fabryki o łącznej powierzchni 40 000  zostały wyposażone w dwie linie produkcyjne o rocznej zdolności produkcyjnej 2 mld puszek w różnych rozmiarach. Fabryka w Helmond jest największą polską inwestycją w Holandii. Jest zaliczana w swojej branży do najbardziej energooszczędnych i najnowocześniejszych technologicznie zakładów na świecie. Zakład produkować będzie opakowania napojowe na potrzeby odbiorców w krajach Beneluksu, Niemiec i Francji i przyczyni się znacząco do wzrostu zatrudnienia w holenderskiej prowincji Brabancja Północna. 

 

Zobacz zdjęcia z otwarcia nowej fabryki

 

Źródło: CANPACK