Oferowany przez piSMART® nowy poziom kontroli sprawia, że proces pakowania przebiega w sposób bardziej inteligentny.

Urządzenia próżniowe piSMART® przenoszą branżę opakowaniową do Przemysłu 4.0

Firma Piab, wprowadzając na rynek najbardziej zaawansowane wersje urządzeń próżniowych piSMART®, pozwala na przeniesienie linii pakujących do poziomu inteligencji obiecanego przez Przemysł 4.0. Urządzenia próżniowe piSMART® skupione na uzyskaniu maksymalnej wydajności i energooszczędności dają do rąk operatorów nowe narzędzia do analizy danych w chmurze.

Opierając się na inteligentnych funkcjach dostępnych w niektórych urządzeniach próżniowych Piab, piSMART® zaoferuje nowy poziom kontroli, który stanowi podstawę dla Przemysłu 4.0. Dla branży opakowaniowej oznacza to, że duże ilości danych wyjściowych dotyczących na przykład zmian poziomu podciśnienia mogą być gromadzone i porównywane z danymi dostępnymi z chmury. Dzięki temu dostępne są wysoce inteligentne systemy ostrzegawcze przed wyciekami itp. Podobnie funkcje liczenia cykli mogą ujawnić, czy liczba "pobrań elementów na minutę" spada z czasem, co może wskazywać na problemy z wydajnością związane z gromadzeniem się brudu lub zatkanymi filtrami.

Takie procedury analizy "dużych danych" obejmują automatyczne dostrajanie, monitorowanie stanu, konserwację predykcyjną, symulacje i korekty w czasie rzeczywistym. Oparte są o dostępne funkcje Piab, takie jak automatyczne określanie poziomu (ALD), automatyczne monitorowanie stanu (ACM), inteligentny przedmuch (IBO), kontrolę samoprzylepności (SAC) i oszczędzanie energii (ES).

Przyjęcie przez Piab ogólnego i niezależnego od magistrali IO-Link jest ważnym kluczem do interoperacyjności wymaganej w jednostkach przetwarzania Przemysłu 4.0. IO-Link jest dostępny w piCOMPACT®, flagowej serii eżektorów próżniowych typu wszystko-w-jednym, która jest również pierwszą oferowaną z nową funkcją piSMART®. Teraz podążać tą drogą będą inne wysokiej klasy urządzenia próżniowe stosowane do pakowania i paletyzacji. Firma Piab planuje również rozszerzyć piSMART® na przenośniki i systemy podnoszące. Podniesie je to do niespotykanego wcześniej poziomu optymalizacji, wydajności i przyjazności dla użytkownika, co jest charakterystyczne dla fabryk Przemysłu 4.0.

 

Poznaj piSMART®

 

Źródło: Piab