Przedstawiamy relację z V Targów Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 10-11 kwietnia w Warszawie. Jak co roku udział w tej największej w kraju imprezie poświęconej opakowaniom dał świetną okazję do zapoznania się z trendami rynku, wymiany informacji i nawiązywania intratnych kontaktów.

V Targi Nowych Rozwiązań w Branży Opakowań zakończone sukcesem!
Wśród wystawców targów PACKAGING INNOVATIONS znalazły się zarówno firmy z kraju jak i z zagranicy (Litwa, Ukraina, Francja, Włochy, Wielka Brytania), w sumie ponad 140 firm. Targi każdego roku wzbudzają duże zainteresowanie wśród branżowych gości. W tym roku imprezę odwiedziło ponad 3 tysiące odwiedzających zarówno z kraju jak i z zagranicy (m.in. z Ukrainy, Litwy, Estonii, Rosji, Słowacji, Belgii, Holandii, Węgier, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Portugalii).

Nieodłącznym elementem każdej edycji targów są bezpłatne seminaria learnShops, które umożliwiają zapoznanie się z opiniami innych osób z branży. Seminaria learnShops to cykl wykładów prowadzonych przez praktyków biznesu w otwartej przestrzeni targowej, w których może wziąć udział każdy zainteresowany prezentowaną tematyką. W tym roku swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się przedstawiciele m.in. takich firm jak Danone, BMPS Consulting czy VideoJet Technologies Sp. z o.o. Szczególną uwagę organizatorzy zwrócili na innowacyjną technikę druku 3D budzącą aktualnie wiele emocji. Nowa technologia to przełom w produkcji, dlatego też prezentacje na ten temat wzbudziły wiele dyskusji.

Nowością tegorocznej edycji była Strefa LUXPACK, skierowana do producentów dóbr luksusowych, w ramach której zaprezentowane zostały opakowania na tego rodzaju produkty, opakowania ozdobne oraz typu PREMIUM. Po raz kolejny uwaga Odwiedzających została zwrócona na produkty prezentowane w ramach Programu INNOWACJA. Firmy biorące w nim udział miały okazję przedstawienia najnowszych, opracowanych przez siebie rozwiązań, obejmujących: nowości produktowe, innowacyjne rozwiązania w dziedzinie technologii produkcji opakowań, nadruku, wykorzystywania materiałów czy recyklingu opakowań.

Dużym zainteresowaniem wśród osób biorących udział w Targach Packaging Innovations cieszyła się również, organizowana już po raz drugi, Strefa Studenta. W wydzielonym miejscu na hali swoje prace zaprezentowali wybrani uczestnicy konkursu, który był zorganizowany na profilu facebook Targów Packaging Innovations. Debiut młodych projektantów za pośrednictwem Strefy Studenta był szczególną okazją do pokazania innowacyjnych pomysłów specjalistom z branży oraz nawiązania ciekawych kontaktów z producentami. Strefa Studenta spotkała się z zainteresowaniem przedsiębiorców poszukujących nowych inspiracji do rozwoju swojej działalności oraz stanowiła okazję do zapoznania się z oczekiwaniami młodego pokolenia.

W trakcie targów odbyło się również spotkanie polskich przedsiębiorców z przedstawicielami Stowarzyszenia ECMA. ECMA reprezentuje europejskich producentów opakowań tekturowych. Działa na rzecz branży przez międzynarodowych kupców opakowań, dostawców surowców, prasę branżową oraz powiązane stowarzyszenia. ECMA obserwuje aktualne trendy oraz sprawy istotne dla europejskich wytwórców opakowań tekturowych. Celem ECMA na polskim rynku jest utworzenie ujednoliconej platformy współpracy funkcjonującej na wysokim, europejskim poziomie. Podczas Targów Packaging Innovations odbyła się również wystawa opakowań kartonowych zwycięzców i finalistów Pro Carton/ECMA Award 2012.

Na kolejną edycję targów Nowych Rozwiązań w Branży Opakowań PACKAGING INNOVATIONS zapraszamy Państwa już za rok – 9 i 10 kwietnia 2014 r., tradycyjnie do Warszawy.


GALERIA ZDJĘĆ z V edycji Targów Packaging Innovations:


Galeria PACKAGING INNOVATION Galeria PACKAGING INNOVATIONS Galeria PACKAGING INNOVATIONS Galeria PACKAGING INNOVATIONS Galeria PACKAGING INNOVATIONS Galeria PACKAGING INNOVATIONS Galeria PACKAGING INNOVATIONS Galeria PACKAGING INNOVATIONS
Źródło: ''