Grupa Omet przedstawia Varyflex V2 Offset. Jest to nowoczesna maszyna drukująca za pomocą zmiennoformatowych tulei na średniej wstędze. Jest to rozwiązanie dla opakowań giętkich.

Varyflex V2 Offset - najbardziej innowacyjna maszyna offestowa

Nowa maszyna od Grupy Omet wyposażona została w wyjątkowe zespoły offsetowe z zastosowaniem lekkich tulei formowych. Jest to idealna maszyna do drukowania wysokojakościowych opakowań giętkich, zarówno małych, jak i dużych nakładów. Varyflex V2 Offset posiada szerokości 670mm (26'') i 850mm (33''). Zastosowanie nowej idei zespołu offsetowego zapewnia wysoką elastyczność i łatwą obsługę, a także szeroką dostępność maszyny i maksymalną wydajność przy dowolnym nakładzie.

Easy Sleeve Format Change” to specjalny system geometrii opatentowany przez Omet, który gwarantuje mechaniczną odporność i doskonałą jakość drukowania nawet przy dużych prędkościach. Firma słynie z dokładania ogromnych starań w zakresie badań i rozwoju. Obecny zespół offsetowy przeznaczony jest dla średniej wstęgi wyposażony w zmiennoformatowe tuleje (sleeve – płyta i obciąg). Varyflex V2 Offset został oficjalnie zaprezentowany 19 maja 2015 roku. Jego przewodnią cechą jest innowacyjność. Maszyna posiada zespól farbowy z 4 wałkami nadającymi farbę na formę drukującą, niezależny lub połączony systemem nawilżania i przyjaznym użytkownikowi systemem zarządzania barwą zapewniającym maksymalną stabilność procesu drukowania.


Easy Sleeve Format Change” umożliwia prostą i szybką zmianę formatu. Najszerszym na rynku zakresem obwodów cylindra jest 16-32’'. Takie wymiary możliwe są jedynie dzięki zastosowaniu lekkich blokowanych pneumatycznie tulei wykonanych z włókna szklanego, węglowego lub aluminium. Dla przyspieszenia zmiany tulei lub formatu dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie wózka rewolwerowego. Kiedy wózek rewolwerowy podstawiany jest do maszyny, tuleja wsuwa się i wysuwa z maszyny bez żadnego wysiłku i podnośników. Ponadto pozycjonowanie tulei w strefie wygodnej dla operatora i oświetlenie LED-owe strefy zmiany można uznać za kolejną zaletę innowacjnej maszyny. Przezroczysta obudowa zespołu ułatwia kontrolę wizualną podczas narządzania. Ponadto Varyfelx V2 Offset posiada możliwość pełnego otwarcia przedniej ramy zespołu, co umożliwa wszelkie manualne operacje.

Varyflex V2 Offset zachowuje wszystkie zalety swojej poprzedniczki. Maszyna wcześniejszej generacji jest ceniona przez producentów etykiet i opakowań na całym świecie. Wzbogacona o potężną technologię offsetową realizuje standardy w zakresie pre-pressu oraz jakości druku przy niskich kosztach produkcji form drukowych i wykorzystaniu precyzyjnej kontroli barw. Nowa maszyna optymalizuje drukowanie na cienkich foliach, foliach wielowarstwowych, etykietach, laminatach, kartonach i innych specjalnych materiałach. Drukarnie opakowań korzystające z najnowyszych technologii docenią jakość druku, wydajność drukowania wysokich nakładów oraz przede wszystkim prostotę i szybkość zmiany pracy przy niskich nakładach i częstych zmianach formatów. Wszystko to będzie skutkowało obniżeniem kosztów i ilości odpadów w drukarniach.

Źródło: Grupa Omet