Ekskluzywne etykiety na wina, zaprojektowane specjalnie dla bułgarskiej winiarni Via Vinera odzwierciedlają unikalne otoczenie i lokalizację firmy.

Via Vinera: abstrakcyjne etykiety na wina zainspirowane miejscem ich pochodzenia

 

Najważniejsze informacje: 

  1. Wzornictwo etykiet jest całkowicie oparte na nowoczesnych wektorowych ilustracjach przedstawiających winnice Via Vinera.
  2. Każde wino w ofercie otrzymało własny, rozpoznawalny schemat kolorów.
  3. Klasyczna tekstura papierowej etykiety Antique White WSC-FSA tworzy idealny kontrast pomiędzy nowoczesnością i abstrakcyjnymi wzorami.

 

Za wygląd wszystkich etykiet na wina z Via Vinera odpowiada projektant etykiet, Jordan Jelev, znany również jako The Labelmaker. Winnica oferuje siedem win, w tym wina różowe, białe i czerwone. Zarówno projektant, jak i winiarnia, działają na terenie Bułgarii.

 

Inspirujący i ambitny proces

Podczas projektowania etykiet na potrzeby linii Contour, Jelev inspirował się lokalizacją winnicy Via Vinera:

- „Już na etapie gromadzenia pomysłów zdecydowaliśmy, że chcemy stworzyć abstrakcyjne wzory, oparte całkowicie o nowoczesne wektorowe ilustracje prezentujące winnice Via Vinera. Otrzymałem zdjęcia satelitarne winnicy i kilka następnych dni spędziłem na tworzeniu interesujących i nowoczesnych obrazów przedstawiających w różnych kolorach pola winnicy, wypełnione eleganckimi wzorami złożonymi z linii”.

- „Aby jeszcze rozwinąć projekt etykiet, dodałem cienką warstwę przezroczystego lakieru o podwyższonym połysku, a wkomponowanie do projektu delikatnych poziomic pozwoliło na sam koniec dodać moim stylizowanym mapom realizmu i naturalności. Linie poziomic były także główną inspiracją dla nazwy serii win” - powiedział Jelev.

 

Via Vinera: abstrakcyjne etykiety na wina zainspirowane miejscem ich pochodzenia

Delikatne linie poziomic na etykiecie były inspiracją dla Jordana Jeleva do nazwania nowych win mianem Contour, które z angielskiego oznacza właśnie poziomicę, obrys, kontur.

 

Po zakończeniu przygotowań projekt został wydrukowany z różnego koloru złoceniami na gorąco, co dodało etykietom połysku. Szczególnym wyzwaniem dla Jeleva była liczba win.

 

Więcej informacji o winach Contour

 

Właściciel marki: 

Winiarnia Via Vinera, znana uprzednio jako Karabunar Wine Cellar, została utworzona w 2018 roku w samym sercu Północnej Tracji. To marka, która obejmuje tradycję, mistrzostwo wykonania, jakość, poświęcenie i pasję. Do win z serii Contour winiarnia Via Vinera przeznaczyła najbardziej aromatyczne winogrona, aby stworzone trunki charakteryzował niespotykany smak i aromat.

 

Dowiedz się więcej o winnicy Via Vinera

 

Opis produktu firmy UPM Raflatac: 

Antique White WSA-FSC to naturalny papier z klasycznymi wąskimi rowkami, powszechnie stosowany do czerwonego i białego wina w celu zasygnalizowania klientom tradycji, solidności i pewności. Przyjemna w dotyku faktura jest naturalna i przyjemnie nierówna. W połączeniu z nowoczesnym projektem ten materiał zapewnia etykiecie ponadczasową elegancję. 

 

Dowiedz się więcej o UPM Raflatac

 

Źródło: UPM Raflatac