Korek Vinotop to nowa propozycja opracowana przez austriacką firmę "Anton Volpini de Maestri". Korek wytwarzany jest z zastosowaniem technik współwytłaczania, łączy wewnętrzną wytrzymałość dzięki jednorodnej piankowej strukturze komórkowej z doskonałą elastycznością promieniową powłoki zewnętrznej.

Korki Vinotop oferowane są w szerokiej gamie kolorów ich zaletą jest możliwość wykonania atrakcyjnego znakowania marki, co szczególnie interesująco prezentuje się w butelkach z jasnego szkła.

Ten nowoczesny mały przedmiot zapewnia znakomite uszczelnienie. Zamknięte w ten sposób butelki można przechowywać w pozycji leżącej wkrótce po procesie korkowania, pozwala to na uproszczenie produkcji oraz oszczędność kosztów i miejsca. Nie bez znaczenia jest także fakt całkowitego przystosowania korków do recyklingu.

Od niedawna prawa do sprzedaży korków Vinotop nabyła firma "Bramlage Kork" wiodący dostawca korków do win zwykłych i musujących oraz alkoholi na rynku niemieckim. Pierwsze partie tego typu zamknięć dostarczono już klientom m.in. w Niemczech oraz Luksemburgu.

Źródło: ''