Papiernicza spółka VPK Packaging miała wybudować w Skarbimierzu fabrykę papieru do opakowań. Inwestycja miała sięgnąć 100 mln EUR i stworzyć 170 nowych miejsc pracy.

- Do tej pory zezwolenia odebrały już wszystkie pozostałe firmy, dla których wówczas poszerzaliśmy strefę. Dla VPK Packaging nie ogłosiliśmy nawet jeszcze przetargu. Można z tego wywnioskować, że firma w ogóle nie wejdzie do strefy - mówi Mirosław Greber, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Belgijska firma obiecywała decyzję do końca wakacji. Tymczasem w połowie lipca poinformowała, że wyda 200 mln EUR na fabrykę papieru o mocy 300 tys. ton rocznie. Dzięki temu zwiększy produkcję papieru używanego przez swoje fabryki do produkcji opakowań do 800 tys. ton. Rozważane lokalizacje to niemieckie Zeitz w Saksonii-Anhalt i Skarbimierz. Budowa ma potrwać 2 lata, a zakład ma rozpocząć działalność w 2011 r.

- Nie podjęliśmy ostatecznej decyzji dotyczącej lokalizacji, ale niewątpliwie to zrobimy - zapewnia Luc Ledegen z VPK Packaging.

VPK ma w Polsce trzy fabryki opakowań: we Wrześni (obecna nazwa Aquila), Żyrardowie (VPK Packaging, wcześniej Ondulys) i Świeciu (Covex). Wybuduje też fabrykę tektury falistej za 46 mln PLN w Radomsku.

Źródło: Puls Biznesu
Źródło: ''