W dniach 7-9 grudnia Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się stolicą artystycznego rękodzieła. W ramach Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który odbędzie się właśnie w tym terminie, utalentowani malarze, fotograficy, rzeźbiarze oraz artyści ludowi z całej Polski zaprezentują swoje unikatowe prace.

W grudniu odbędzie się Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
Podczas wydarzenia nie zabraknie ręcznie wykonanych zabawek dla dzieci, oryginalnej ceramiki i szkła, biżuterii oraz ubiorów od awangardowych projektantów, a także ciekawych elementów wystroju wnętrz. Wszystko to sprawi, że oferta wystawców oczaruje miłośników rękodzieła i sztuki swoją różnorodnością i przeniesie ich w niezwykle kolorowy świat!

Nastrojowo oświetlone i przybrane kramiki, unikatowe ozdoby choinkowe, wieszaki z autorskimi ubiorami i dodatkami, oryginalna biżuteria, stoiska wypełnione obrazami i grafikami - tak zaprezentują się 3 nowoczesne pawilony tegorocznego Festiwalu.. Będzie to nie tylko klimatyczne miejsce zakupów świątecznych, ale także inspiracja do samodzielnego działania. Podczas Festiwalu odbędą się liczne warsztaty i pokazy, organizowane przez wystawców. Ponadto, wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz żywności - idealna okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i tradycyjnego polskiego jedzenia.

Przy okazji Festiwalu odbędą się również rywalizacje artystów i rękodzielników, którzy do walki staną w dwóch konkursach. Zmagania będą toczyć się w specjalnie przygotowanych aplikacjach konkursowych na Fan Page’u Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych.

W tym samym czasie, w sąsiednich pawilonach odbędzie się Cavaliada – największa impreza jeździecka w Polsce. W zeszłym roku oba wydarzenia przyciągnęły aż 25 tysiące zwiedzających. Już dziś zapraszamy na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 7-9 grudnia!


wszystkie zdjęcia pochodzą z poprzednich edycji targów
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.