Na Śląsku, konkretnie w Sosnowcu powstanie ośrodek targowy "Expo Silesia" - to nowe dziecko kieleckiej grupy kapitałowej. Koszt budowy wyniesie ponad 100 mln złotych. Będzie drugim ośrodkiem targowym w Polsce pod względem wielkości terenów wystawienniczych. I największą inwestycją w tej branży w kraju.

Zarząd "Kolportera Expo", jednej z młodszych spółek imperium Krzysztofa Klickiego (Grupa Kapitałowa KOLPORTER S.A.), doskonale wykorzystał możliwości, jakie właśnie teraz pojawiły się na Śląsku. Chylące się ku upadkowi, zadłużone Targi Katowickie zostawiły pustą niszę rynkową w branży wystawienniczej tego regionu. Idealnie wpasowuje się w nią "Expo Silesia". Położenie 15-hektarowej działki przeznaczonej pod tą inwestycję w zasadzie przesądza o sukcesie.

Działka jest optymalnie usytuowana. W odległości od 20 do 40 minut jazdy znajdują się lotniska Balice i Pyrzowice. Jest doskonały dojazd do centrum Sosnowca. Niedaleko przebiega autostrada A4. Działka spełnia wszelkie wymagania, jakie stawia się przed nowoczesnym ośrodkiem targowym.

Pierwszy etap budowy, który pochłonie ponad 30 mln złotych, ruszy już w tym roku, a pierwsze wystawy planowane są na rok 2007. Całość prac pochłonie ponad 100 mln złotych. Etap ten polegać będzie na zaadaptowaniu części hali o powierzchni 17 tys. m2 pod powierzchnie targowe, wybudowaniu placów wystawienniczych oraz dojazdów i parkingów.

W drugim etapie rozważana jest możliwość zaadaptowania biurowca zakładów "Silma" na co najmniej czterogwiazdkowy hotel, a także wykorzystanie pozostałej części hali pod cele targowe.

Silesia Expo będzie z pewnością konkurencją m.in. dla Targów Kielce. Przypomnijmy, że prezesem Kolportera Expo jest Tomasz Raczyński, do niedawna szef Targów Kielce. Wraz z nim w styczniu tego roku do konkurencji przeszło także kilka osób z kierownictwa TK. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski jest spokojny o przyszłość kieleckiej spółki. - W państwie demokratycznym wolny rynek jest podstawą. Naszą szansą są ugruntowana pozycja na rynku targowym, uwolnienie się od Targów Poznańskich oraz wykorzystanie czasu do uruchomienia Expo Silesia.

Źródło: www.expovortal.pl, www.kolporter-spolka-akcyjna.com.pl
Źródło: ''

Komentarze

  • Od kiedy to Sosnowiec leży na Śląsku ?

    Kompletny brak znajomości geografii - i przez dziennikarza i przez inwestora, który nota bene powinien wiedzieć, że przed wojną Sosnowiec leżał w województwie ... kieleckim ;-) Trend pt. Huta Katowice w Dąbrowie Górnieczej utrzymany ;-)