Z początkiem sierpnia Rada Nadzorcza podjęła decyzję o powołaniu Waldemara Gabrusia na członka zarządu spółki. Obecnie Zarząd Anwilu liczy cztery osoby.

Waldemar Gabruś nowym Członkiem Zarządu firmy Anwil

Nowy Członek Zarządu będzie odpowiedzialny za pion finansowy. Dołączając do Rady Nadzorczej, usiądzie obok: prezesa Jacka Podgórskiego, Mirosława Kwiatkowskiego oraz Jarosława Ptaszyńskiego. Waldemar Garbuś ukończył magisterskie studia menedżerskie na kierunku Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe z zakresu Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej na Uniwersytecie Łódzkim.

 

Karierę zawodową, związaną z Grupa Orlen, Waldemar Gabruś rozpoczął w 2001 r. Przez 7 lat pracował w spółkach Orlen Mechanika i Basell Orlen Polyolefins, a od 2008 r. został zatrudniony w PKN Orlen. Do października 2014 r. pracował na stanowisku dyrektora Biura Kontrolingu Petrochemii, a następnie dyrektora Biura Kontrolingu Energetyki i Rozwoju. Podczas dotychczasowej kariery zawodowej nowy Członek Zarządu zasiadał w Radach Nadzorczych poniższych spółek z Grupy Orlen: Orlen Prewencja Sp. z o.o., Orlen Laboratorium Sp. z o.o. oraz Spolana a.s. Waldemar Gabruś jest także Członkiem Komitetu Audytowego Rady Nadzorczej Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. 

 

Dowiedz się więcej