Akcjonariusze Zakładów Chemicznych Police zdecydowali podczas poniedziałkowego walnego zgromadzenia o dalszym istnieniu spółki - poinformowały Police w komunikacie.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie zostało zwołane w tej sprawie, gdyż, zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych, na dzień 31 lipca 2010 roku strata spółki przekroczyła sumę kapitału zapasowego, rezerwowego oraz jednej trzeciej kapitału zakładowego.

"Wszyscy mamy świadomość trudnej sytuacji zakładów - zarówno zarząd, jak i akcjonariusze. Odczuwam satysfakcję, że walne zgromadzenie zdecydowało o dalszym funkcjonowaniu firmy. Jest to dowód zaufania do skuteczności wdrażanego programu restrukturyzacji, który doprowadzi do trwałego odzyskania rentowności i zdolności kredytowej przez spółkę" - powiedział cytowany w komunikacie prezes zarządu Polic Zbigniew Miklewicz.

Realizacja zaakceptowanego niedawno przez radę nadzorczą Polic planu restrukturyzacji spółki powinna przynieść do 2015 roku oszczędności rzędu 600 mln zł.

Resort skarbu zaprosił w połowie maja inwestorów do składania wstępnych ofert na zakup Zakładów Chemicznych Police. MSP zamierza sprzedać od 10 do 59,41 proc. akcji. Niedawno MSP poinformowało, że termin składania ofert wiążących na należące do Skarbu Państwa akcje firmy został przedłużony do 16 listopada.

Zakłady Chemiczne "Police" S.A. są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczaną do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W 2005 r. debiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych. ZCH Police to największy pracodawca w woj. zachodniopomorskim.
źródło:(PAP)
Źródło: ''