Warsztaty poświęcone opakowaniom przyjaznym dla środowiska odbędą się 13 września 2001, następnego dnia po zakończeniu Pack Expo, w hotelu Hampton Tropicana Inn w Las Vegas.

Jednodniowe warsztaty zajmą się wyjaśnieniem, jak firmy opakowaniowe mogą sprostać gmatwaninie regulacji prawnych wprowadzanych w 30 krajach całego świata. Dodatkowo poruszona zostanie kwestia kalifornijskiej dyrektywy dotyczącej recyklingu sztywnych pojemników plastikowych.

Victor Bell - weteran recyklingu i specjalista w dziedzinie norm opakowaniowych, udzieli praktycznych porad dotyczących wymagań obowiązujących w Kaliforni, Europie, Azji. Ponadto będzie radził, jak projektować opakowania, aby zminimalizować opłaty pobierane na recykling w Europie.

Jerry Claes z firmy Graham Packaging wyjaśni: jak i kiedy używać tworzywa pochodzącego z recyklingu przy produkcji sztywnych kontenerów. Robert DeNola z WebPkg.com wprowadzi w tajniki projektowania ekologicznych opakowań za pomocą Internetu, oszczędzając czas i pieniądze w procesie produkcyjnym.

Warsztat jest organizowany przez Raymond Communication, wydawcę Recycling Laws International przy współudziale Packaging World. Koszt udziału wynosi 550USD. W cenę wliczone są: przewodnik zawierający zbiór norm i przepisów dla 22 krajów oraz dodatkowe materiały na CD-ROMie.

Kontakt:
Raymond Communications
Phone: 301/345-4237
http://www.raymond.com/conference
Źródło: ''