Przemysłowa targowa jesień 2009 roku, zdecydowanie będzie należała do EXPO Silesia. W kalendarium wystawienniczym sosnowieckiego Centrum Targowo-Wystawienniczego jest wiele istotnych wydarzeń, w tym również Targi dedykowane dla Naszej branży – RubPlast EXPO.

- Liczymy, że tegoroczna edycja Targów RubPlast EXPO będzie przełomowa. Już dziś wiadomo, że na wystawie zaprezentują się czołowe firmy w branży, m.in.: Wadim Plast, Dospel Plastics, P&F Wartacz. Ale to nie wszystko. Intensywnie prowadzimy rozmowy, negocjacje z potentatami w tej branży, jesteśmy bardzo zdeterminowani do działania – podkreśla Agnieszka Białas-Piłat, dyrektor projektu.

W tym roku organizatorzy Targów RubPlast EXPO postawili na:

- NOWEGO KLIENTA dla wystawców – nowy, przez ostatnie kilka lat mocno zaniedbany rynek targowy i profesjonalna platforma targowa w wydaniu EXPO Silesia daje wiele możliwości. Z klientami prowadzone są rozmowy w ten sposób, by przy ich pomocy i dzięki wskazówkom – zainteresować Targami ciekawy dla nich target biznesowy;

- SYNERGIA WYDARZEŃ – by wzmocnić atrakcyjność wystawy połączono wydarzenia mocno ze sobą związane. W dniach od 18 do 20 listopada odbędą się Targi RubPlast EXPO, wspólnie z Targami HAPexpo tj. Hydraulika, Automatyka i Pneumatyka oraz WIRTOTECHNOLOGIA – czyli targi metod i narzędzi do wirtualizacji procesów. Łącznie to bardzo ambitna propozycja i znacząca impreza targowa;

- CENA – cennik dla wystawców, jest tak skonstruowany, by niezbyt mocno nadszarpnąć budżety marketingowe klientów. Pracownicy Expo Silesia tworzą oferty specjalne, niecodzienne promocje, rozmawiają z branżą - tworząc ostatecznie optymalną propozycję współpracy.

- W okresie kryzysu gospodarczego, chcemy uświadomić, co tak naprawdę jest istotne. Nie tylko prestiż, ale nowy klient, którego chcemy pomóc znaleźć firmom goszczącym na naszych Targach – dodaje Agnieszka Białas-Piłat. W Sosnowcu na wystawców i zwiedzających czeka 13,5 tysiąca metrów kwadratowych hali oraz 20 tysięcy metrów kwadratowych zewnętrznych terenów wystawienniczych (plus parkingi na 1 tysiąc samochodów i sale konferencyjne o pojemności do 400 osób). Dodatkowym atutem Expo Silesia jest świetna lokalizacja obiektów targowych. W niedalekiej odległości od centrum wystawienniczego znajdują się drogi szybkiego ruchu łączące tereny targowe z Katowicami, Krakowem, Opolem, Wrocławiem, Cieszynem oraz z Warszawą. Dwa lotniska międzynarodowe, w Balicach i Pyrzowicach, są w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od sosnowieckiego obiektu targowego.

Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.rubplast.pl oraz www.rubplast.pl

Między innymi, ci klienci wystawiają się w tym roku w EXPO Silesia na Targach RubPlast EXPO:

Bohdan Pretorius, P&F WARTACZ:
Do pierwszej edycji targów RubPlast EXPO przystępowaliśmy z dużymi obawami. Niepotrzebnie, bo okazały się bardzo owocne, a uhonorowanie firmy P&F WARTACZ prestiżową nagrodą za prezentację tylko ugruntowało naszą opinię, że warto było zaryzykować. W tym roku nie mamy żadnych obaw, tu trzeba być. Bardzo szybko w przemysłowym sercu Polski rośnie nam piękna impreza targowa i firmy, które tego nie widzą tylko stracą. W dobie kryzysu nie możemy sobie na to pozwolić.

Ryszard Nowak, NORTRADE:
Firma Nortrade reprezentująca w Polsce kilka firm zagranicznych m.in. Victrex , Ultra System, Dolder i Abdex z kilku powodów zdecydowała się na uczestnictwo w wystawie RubPlast EXPO. Są nimi: bliskość przemysłu, a więc możliwość dodatkowego odwiedzenia klientów zamiast przerwy „na papierosa”, niezbyt „turystyczny” termin targów, a także bardzo oryginalny sposób zainteresowania potencjalnych wystawców konkursem METROPOLOWANIE. Nie zdziwię się jeśli podobną akcję marketingową zastosują wkrótce inne organizacje w Europie zajmujące się wystawami.

Beata Wojciechowska, BETAPLAST:
Postawiłam w tym roku na Sosnowiec, ponieważ zaciekawiła mnie nietypowa i zarazem bardzo efektowna i efektywna forma promocji targów RubPlast EXPO. Taka promocja daje obiecujące perspektywy jeśli chodzi o efekty wystawiania się w Sosnowcu. Mam wrażenie, że targi RubPlast są swego rodzaju powiewem świeżego powietrza w skostniałej branży imprez targowych związanych z tworzywami sztucznymi. Postanowiłam zaryzykować, postawić na nowość i coś mi podpowiada, że to będzie bardzo dobra decyzja.


Źródło: ''