Producent oksy-bio wiaderek do farb, firma Cheko z Włocławka, rozpoczęła wytwarzanie tych wyrobów właśnie z udziałem technologii d2w - technologii oferowanej w Polsce przez firmę Ecoplastic Polska. To (prawdopodobnie) pierwsze na świecie zastosowanie w tego typu produktach. Oferowany przez firmę Ecoplastic Polska dodatek d2w może być stosowany do produkcji niemal wszystkich wyrobów z oksy-biodegradowalnych miękkich i półtwardych tworzyw sztucznych z polietylenu i polipropylenu.

Opakowania zawierające d2w mogą być stosowane w bezpośrednim kontakcie z żywnością i są zgodne z Dyrektywa Europejską 02/72/EC (z dnia 6 sierpnia 2002 r. w sprawie [...] wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu ze środkami spożywczymi). Niezależna kontrola możliwości stosowania plastiku d2wTM w kontakcie z żywnością została przeprowadzona przez laboratorium Smithers/RAPRA, dzięki czemu produkt już od kilku lat jest stosowany przez głównych sprzedawców żywności w Anglii.

Plastiki z udziałem d2w mogą być poddawane takim samym procesom przetwarzania odpadów, jak ich tradycyjne odpowiedniki - mogą być wielokrotnie stosowane kompostowany jak i poddawane recyklingowi.

d2w może być używane w produkcji prawie wszystkich PE i PP elastycznych i półsztywnych produktach powstałych metodą wydmuchu jak i odlewanych, zarówno jedno jak i wielowarstwowych, włączając BOPP. Symphony posiada pełną gamę rozwiązań, a opracowania są stale udoskonalane dla nowych materiałów i kryteriów.

Źródło: www.degradable.pl - Ecoplastic Polska
Źródło: ''

Komentarze