Poszukiwanie możliwości w technologii, know-how i wzornictwie opakowań to sposób, w jaki firma Superfos zrywa z tradycyjnym myśleniem i kreuje nowe preferencje wśród odbiorców opakowań farb, olejów i smarów, czyli rynku tradycyjnie zdominowanego przez alternatywne opakowania metalowe. Superfos prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad projektowaniem i właściwościami opakowań z tworzyw porównując je do opakowań metalowych.

Przy wyborze opakowań dla segmentu chemicznego firma argumentuje główne zalety tworzywa jak: mniejszy hałas przy napełnianiu, łatwiejszy transport, niższa waga opakowań oraz możliwość układania jednego pojemnika na drugim. Gwarancją maksimum użyteczności są dodatkowe cechy materiału jak brak wgniata się i rdzewienia oraz zmniejszone ryzyko zarówno dla przemysłu jak i konsumentów z punktu widzenia ochrony środowiska.

Do wygody konsumentów przyczynia się także zastosowanie przeźroczystych tworzyw i etykiet wtłaczanych podczas formowania (IML). Przeźroczysty materiał pozwala użytkownikowi zobaczyć ile zostało farby w pojemniku bez otwierania go. Eksperymentowanie z kolorami i elementami dekoracyjnymi prowadzi do rozwiązań o zupełnie nowym wyglądzie który zwykle kojarzył się z metalem. Przykładem jest klasyczny pojemnik SuperFlex mający wszystkie zalety tworzywa, ale z dekoracyjnymi etykietami IML i kolorami metalicznymi, srebrnym lub czarnym ma siłę przebicia na rynku tradycyjnych opakowań metalowych. Opakowania z tworzyw sztucznych otwierają także nowe możliwości na rynku olejów i smarów. Superfos oferuje jedyne certyfikowane UN wiaderka ze zdejmowaną pokrywą o średnicy całego pojemnika.

W porównaniu z tradycyjnymi bębnami metalowymi SuperSafe (RingSafe) oferuje maksimum łatwości posługiwania się i zmniejszone ryzyko w zakresie bezpieczeństwa, higieny i środowiska. Pełnowymiarowa zdejmowana pokrywa umożliwia szybkie napełnianie, co czyni produkcję bardziej wydajną i obniża koszty. Pokrywa zaopatrzona jest w odrywaną taśmę, co oznacza, że pokrywę można usunąć po wykorzystaniu zawartości opakowania. Wiaderka można układać w stos do magazynowania i transportu, zoptymalizowane są pod kątem stosowania palet. Wiaderko z certyfikatem UN zostało na początku opracowane w odpowiedzi na potrzeby lepszego sposobu transportu smarów bezpośrednio do maszyny. Spełnia ono wytyczne europejskie w zakresie bezpieczeństwa i higieny.

Seria pojemników UN przeznaczona jest dla klientów poszukujących wysokiej jakości pojemników z tworzyw sztucznych spełniających ostre wymagania przewidziane w procedurach zatwierdzających UN. Zatwierdzony asortyment UN obejmuje pojemniki UN SuperSafe, UN Hobbock, UN SuperFlex oraz UN SuperLift Extra. Linia SuperSafe posiada nowe wieczka o następujących cechach:

• Niezdejmowana pokrywa standardowa – absolutna szczelność i zabezpieczenie plombą. Możliwość ponownego wykorzystania pojemnika do zużytych olejów silnikowych (np. ze stacji obsługi) bez obniżania ich parametrów oraz poziomu bezpieczeństwa.
• Nowa pokrywa opracowana pod kątem produktów, dla których inne niż UN certyfikaty nie są wymogiem podstawowym (np. smary).

Dzięki odrywanemu paskowi nową pokrywę można zdjąć, co daje następujące korzyści:

• Umożliwia składowanie pustych pojemników jeden na drugim po wykorzystaniu (oszczędność miejsca w stacjach obsługi, itp.)
• Widoczne zabezpieczenie plombą.

Źródło: www.superfos.com
Źródło: ''