W połowie kwietnia Plast-Box SA , realizując znaczne zamówienie na wiadra zdobione w technologii IML o pojemności 2,5 oraz 5 l, rozszerzył współpracę z jednym ze swoich długoletnich partnerów handlowych w Armenii.

Plast- Box SA od ponad 10 lat dostarcza opakowania dla znaczącego kontrahenta z Armenii. Rosnące zapotrzebowanie wschodniego odbiorcy na produkty o wysokiej jakości i estetyce wykonania sprawiło, że zakres dotychczasowej relacji partnerskiej uległ znacznemu rozszerzeniu. „ Od dekady jesteśmy głównym dostawcą plastikowych opakowań dla znanego armeńskiego producenta asortymentu z branży spożywczej. Naszą współpracę zapoczątkowały w 2002 roku zlecenia na pozbawione zdobień, klasyczne 10-litrowe wiadra przeznaczone do pakowania sera tłustego w zalewie. Do tej pory klient odebrał ponad 750 000 pozbawionych etykiet wiader prostokątnych o pojemnościach 2,5, 5 oraz 10 l. Pod koniec ubiegłego roku zaproponowaliśmy kontrahentowi zastosowanie technologii zdobień opakowań metodą IML.
Nasz klient zainteresował się zaoferowaną przez Plast- Box SA technologią i zdecydował się skorzystać z doświadczenia naszych specjalistów projektujących etykiety. Satysfakcjonujący efekt projektów graficznych zaowocował zamówieniem na dostawy 2,5- oraz 5-litrowych wiader prostokątnych, opatrzonych etykietami wykonanymi przy użyciu technologii IML. Pierwsza partia obejmująca 50 000 sztuk została wysłana do Armenii jeszcze w pierwszej połowie kwietnia. Poszerzenie dotychczasowej współpracy z odbiorcą opakowań z Armenii koresponduje z działaniami naszego zakładu w Czernihowie na Ukrainie, skutecznie współpracującego również z innymi kaukaskimi krajami" - komentuje Artur R. Skonieczny, Dyrektor Sprzedaży Eksportowej w firmie Plast - Box SA.

Stabilna pozycja eksportera, jaką cieszy się Plast - Box SA, to efekt konsekwentnie realizowanej strategii wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom klienta i zapotrzebowaniu lokalnych rynków. Zacieśnienie ponad 10-letniej współpracy poprzez podpisanie kontraktu na kolejne dostawy opakowań do Armenii stanowi najlepszy dowód na to, jak dużą renomą cieszą produkty i usługi świadczone przez słupską spółkę.
Źródło: ''