25 maja podczas Wielkiej Gali Finałowej, która odbyła się w folwarku "U Różyca" została ogłoszona lista laureatów II edycji konkursu "Obsesja Papieru". Dwunastu laureatów oraz ośmioro wyróżnionych odebrało statuetki z rąk Cezariusza Szlachcica, Prezesa firmy Cezex.

Druga edycja konkursu organizowanego przez firmę Cezex dobiegła zatem końca. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 160 agencji reklamowych, drukarni oraz niezależnych twórców. Nadesłano 447 prac, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym.

Prace oceniało jury pod przewodnictwem znanego artysty Andrzeja Pągowskiego, w składzie: Paweł Tyszkiewicz ze Stowarzyszenia Agencji Reklamowych, Grzegorz Kiszluk – redaktor naczelny magazynu Brief, prof. dr. hab. Wiesław Godzic z ASP w Krakowie, Filip Friedmann – członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy, oraz przedstawiciele firmy Cezex: Robert Tomaszewski – Dyrektor Marketingu i Artur Skrzypczak – Specjalista ds. Produktu.

A oto lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

1. Kategoria "Zaproszenie" – Klub Środowisk Twórczych SPATiF z Sopotu
2. Kategoria "Karta okolicznościowa" – Agencja reklamowa "czarny tulipan"
3. Kategoria "Zestaw firmowy" - Agencja reklamowa "czarny tulipan"
4. Kategoria "Praca użytkowa" – "ALTER ART"
5. Kategoria "Katalog/folder" – Projektowanie graficzne Mirosław Miłogrodzki
6. Kategoria "Praca artystyczna" – Agencja reklamowa "Ideamedia Sp. z o.o."
7. Kategoria "Mistrzowski projekt" – Agata Janus
8. Kategoria "Kalendarz" – ZP Poligrafia
9. Kategoria "Opakowanie/pudełko" - Wydawnictwo Fonograficzne "Kilogram Records"
10. Kategoria "Mistrzowskie wykonanie" – "Prograf" Suchy Las
11. Kategoria "Karta Menu" – "TiR" oraz "Orfin Studio"
12. Specjalna nagroda jury - "Prograf" Suchy Las

Zwyczajem konkursu stały się również wyróżnienia przyznawane przez Prezesa firmy Cezex, Cezariusza Szlachcica. W tym roku otrzymali je:

1. "Pomarańcza, Michał Michalik" – Poznań
2. "Empol" – Poznań
3. "Cartalia.com" - Warszawa
4. "Poligrafus, Andrzej Adamiak" – Warszawa
5. Małgorzata Urbańska – Gdańsk
6. "Grażyna Tomaszewska-Sobko"– Gdańsk
7. "Wydawnictwo Excalibur, Marek Żak" – Bydgoszcz
8. "VERTE CORPORATION" - Warszawa

"Siłą tego konkursu jest jego formuła oparta na pełnej otwartości. Tak naprawdę każdy może w nim zaistnieć, każdy może wygrać. Stawiamy tylko jeden warunek – praca musi być wykonana na papierze Cezeksu. Tworząc ten konkurs chcieliśmy zarazić twórców miłością do papieru. I sądząc po ilości nadesłanych prac do tegorocznej edycji "Obsesji Papieru", chyba nam się udało." – tak o konkursie mówi Robert Tomaszewski, Dyrektor Marketingu firmy Cezex.

Co prawda II edycja już dobiegła końca, ale dla laureatów to dopiero początek wielkiego triumfu. Już niedługo rusza po-konkursowa wystawa "Obsesji Papieru' w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Po zakończeniu wystawy w stolicy prace laureatów zostaną pokazane w innych miastach.

III edycja "Obsesji Papieru" już za rok.
Źródło: ''