31 maja w warszawskim Hotelu Europejskim odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki V edycji konkursu kreatywnego organizowanego przez firmę Cezex. W tym roku grono nagrodzonych powiększyło się o autorów prac wykonanych z tworzyw sztucznych.

Zaproszeni goście poznali zwycięzców konkursu w hiszpańskiej scenerii przy rytmach flamenco. Gali towarzyszył wszechobecny tego dnia dźwięk kastanietów wręczanych gościom na powitanie. Całości dopełniły stoły suto zastawione daniami rodem z Hiszpanii. Imprezę prowadził jak zwykle niezastąpiony Janusz Rewiński. Największym zainteresowaniem jednak, podobnie jak w latach poprzednich, cieszyła się wystawa najlepszych prac nadesłanych na konkurs.

Zaproszeni goście poznali zwycięzców konkursu w hiszpańskiej scenerii przy rytmach flamenco. Gali towarzyszył wszechobecny tego dnia dźwięk kastanietów wręczanych gościom na powitanie. Całości dopełniły stoły suto zastawione daniami rodem z Hiszpanii. Imprezę prowadził jak zwykle niezastąpiony Janusz Rewiński. Największym zainteresowaniem jednak, podobnie jak w latach poprzednich, cieszyła się wystawa najlepszych prac nadesłanych na konkurs.

W konkursie udział wzięły agencje reklamowe, drukarnie, studia poligraficzne oraz niezależni twórcy z całej Polski. Organizator otrzymał imponującą ilość zgłoszeń - ponad 460 prac. Spośród nich ośmioosobowe jury, pod przewodnictwem Andrzeja Pągowskiego, wyłoniło 11 zwycięskich prac i 9 wyróżnień, a także przyznało Nagrodę Specjalną Jury.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Prezesa firmy Cezex Cezariusza Szlachcica statuetki. Andrzej Pągowski wręczył natomiast Nagrodę Specjalną Jury.

Zdobywcami statuetek w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria I "Mistrzowska Kreacja" - podkategoria Zaproszenie - Jakub Szkudlarski, Polish Design, Gdańsk,

Kategoria I "Mistrzowska Kreacja" - podkategoria Kalendarz -Label Poland, Gdańsk,

Kategoria I "Mistrzowska Kreacja" - podkategoria Katalog/folder - Grupa Reklamowa Yazgot, Sopot,

Kategoria I "Mistrzowska Kreacja" - podkategoria Zestaw firmowy - Business Consulting/ Black Creative, Katowice,

Kategoria I "Mistrzowska Kreacja" - podkategoria Opakowanie/pudełko - Pakato, Poznań,

Kategoria I "Mistrzowska Kreacja" - podkategoria Książka/album - Grafix Centrum Poligrafii, Gdańsk,

Kategoria II "Mistrzowskie Wykonanie" - Drukarnia Nowodruk, Nowy Sącz,

Kategoria III "Mistrzowski Projekt" - Arkoch, śrem - Zbrudzewo,

Kategoria IV "Egzamin na Mistrza" - Anna Taut, ASP Gdańsk,

Kategoria V "Mistrzostwo na Wielką Skalę" - A.U.H. Fine-Arts, Bydgoszcz,

Kategoria VI "Pasja Tworzyw" - podkategoria Wykonanie - Grafix Centrum Poligrafii, Gdańsk.

Nagroda Specjalna Jury - Arkoch, śrem - Zbrudzewo.

W tegorocznej edycji konkursu Jury przyznało następujące wyróżnienia:

Kategoria I "Mistrzowska Kreacja" - podkategoria Karta okolicznościowa - Tusia Jałowiecka, PETITE, Wrocław,

Kategoria I "Mistrzowska Kreacja" - podkategoria Opakowanie/pudełko - Prograf, Suchy Las,

Kategoria I "Mistrzowska Kreacja" - podkategoria Karta Menu - A'Propos, Zabrze,

Kategoria I "Mistrzowska Kreacja" - podkategoria Książka/ album - Acrobat, Gdańsk,

Kategoria III "Mistrzowski Projekt" - Katarzyna Derkacz - Gajewska, Warszawa,

Kategoria IV "Egzamin na Mistrza" - Adam Kłodecki, ASP Gdańsk,

Kategoria IV "Egzamin na Mistrza" - Anna Hrecka, ASP Gdańsk,

Kategoria V "Mistrzostwo na Wielką Skalę" - Kolejowa Oficyna Wydawnicza, Warszawa,

Kategoria V "Mistrzostwo na Wielką Skalę" - Mirosław Rekowski, Gdynia.

Firma Cezex postanowiła przyznać również kilka wyróżnień. Otrzymali je: Partners Studio z Kielc, Hagness z Boguchwały, P.P.H.U. Grappefruit z Myszkowa, Cartalia z Warszawy, Agata Łaska z Warszawy, Oficyna Poligraficzna Apla z Kielc, myGRAF Grafika Użytkowa z Krakowa, Pracownia Wydawnicza Elset z Olsztyna, Karte&Text Manufaktur z Berlina, Empol ze środy Wielkopolskiej, Drukpol z Sulejówka, Mariusz Gajewski z Warszawy, Maria Kołodziejczyk i Joanna Dumanowska z Gdańska, Magdalena Wichrowska z Galerii Sztuki Stalowe Anioły z Bytomia, Centrum Poligrafii JOPPOL z Poznania, Zafran z Gliwic, CorreStudio z Łodzi, Pomarańcza z Poznania, Akku-Plast z Poznania, Euro TOP - Poligrafia & Reklama z Warszawy, TIK z Warszawy, Piotr Czyrny z Warszawy.

W nadesłanych pracach jurorzy doszukiwali się przede wszystkim obsesji w temacie papieru oraz tworzyw, spójności kreacji z dobranym materiałem i perfekcyjnej jakości wykonania. Jesienią firma Cezex zorganizuje wystawy pokonkursowe nagrodzonych prac. Odbędą się one w Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

Cezex zapowiedział także kontynuację konkursu w przyszłym roku. W tegorocznej edycji patronat medialny nad konkursem objęły: Brief - pierwszy magazyn marketingu i sprzedaży, miesięcznik świat Poligrafii, magazyn Pro-KREACJA, magazyn Visual Communication, oraz portale internetowe: Marketing przy Kawie i Drukarnie.com.pl.


Źródło: ''