Firma Quark Inc. poinformowała, że Novo Nordisk, wiodąca w skali światowej firma farmaceutyczna i lider w zakresie produkcji leków dla diabetyków, wdrożyła najnowszą wersję oprogramowania Quark w celu standaryzacji materiałów i opakowań przeznaczonych do wszystkich swoich produktów.

Novo Nordisk zajmuje się produkcją i sprzedażą najszerszej w branży oferty lekarstw dla diabetyków, w tym najbardziej zaawansowanych systemów aplikowania insuliny. Firma, z siedzibą w Danii, zatrudnia około 23 600 pracowników w 79 krajach i oferuje swoje produkty w 179 krajach.

Sprawdzona technologia

Od dziesięciu lat firma Novo Nordisk z powodzeniem korzysta z programu QuarkXPress, stale aktualizując go i wprowadzając najnowsze wersje. Tonny Schmidt, odpowiedzialny w firmie Novo Nordisk za wdrażanie systemów IT, tak tłumaczy tę długotrwałą współpracę: Quark stale ulepsza wersje swojego programu poprzez regularne aktualizacje i rozszerzenia. W naszym przypadku szczególnie przydatne okazały się takie jego funkcje jak: nowa paleta miar, wprowadzenie palety glyph i zwiększona funkcjonalność tabel. Co więcej, niedawne pojawienie się narzędzi Quark XPert Tools potwierdziło popularność rozwiązań Quark w naszej firmie, nie tylko za sprawą dużej wartości własnej tych aplikacji, ale też dzięki możliwości połączenia ich z funkcjami QuarkXPress 7, co w rezultacie tworzy skuteczny program do projektowania graficznego.

Publikowanie w wielu językach

Nasz szeroki zasięg – jesteśmy obecni na rynkach prawie 180 krajów – oznacza, że lokalne wersje produktu są dla nas zawsze największym wyzwaniem. Dzięki temu, że QuarkXPress 7 obsługuje fonty Unicode i OpenType, program ten znacznie usprawnił nasze działania w zakresie przygotowywania wielojęzycznych wersji danego produktu, eliminując przy tym wiele zbędnych kosztów, jednocześnie podnosząc jakość i wydajność działań. Jesteśmy przekonani, że QuarkXPress 7 również zapewni nam efektywne i bezproblemowe przygotowywanie publikacji, niezależnie od języka – kontynuuje Tonny Schmidt.

QuarkXPress Server 7.2

W przemyśle farmaceutycznym istnieje bardzo dużo przepisów, a naturą naszej branży jest przede wszystkim dokładność i konsekwencja. Tu po prostu nie ma miejsca na błąd. Dzięki wykorzystaniu QuarkXPress Server 7.2 stworzyliśmy aplikację pozwalającą nam na ładowanie wcześniej zdefiniowanych szablonów, zawierających wszystkie informacje dotyczące etykiet i instrukcji użytkownika naszych produktów. Nasi lokalni przedstawiciele, obecni na całym świecie, mają dzięki temu dostęp do projektów graficznych opakowań poprzez zwykłą przeglądarkę internetową. To zaś oznacza, że mogą oni w każdej chwili sprawdzić czy tekst, pisownia i podział wyrazów są zgodne z lokalnymi zasadami i językami, bez konieczności modyfikowania kluczowych informacji. To gwarantuje dokładny i stabilny proces korekty i zatwierdzania wydrukowanych opakowań, nie tylko zapewniając nam spokój ducha, ale także eliminują błędy i podnosząc wydajność.

Quark wciąż rozszerza swoją obecność w różnych branżach, nie związanych bezpośrednio z tradycyjnym dla nas sektorem wydawniczym. Jesteśmy silnie zadomowieni w różnych segmentach, dotyczy to szczególnie przemysłu farmaceutycznego – mówi Matthew Wallis, wiceprezes ds. sprzedaży Quark na terenie Europy i Afryki. – Fakt, że Novo Nordisk, światowy gracz w wysoce obwarowanej przepisami branży, wybiera produkty Quark jako podstawową technologię do standaryzacji kluczowych materiałów dotyczących swoich produktów, to przykład wysokiego poziomu zaufania do produktów naszej firmy na całym świecie.

Więcej o tym, jak Novo Nordisk wiele innych znanych firm i projektantów korzysta z możliwości QuarkXPress 7 przy tworzeniu inspirujących projektów, można przeczytać na stronie http://www.ilovedesign.com. Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Quark (w języku polskim): http://euro.quark.com Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie materiałów firmy Quark): PAI
Źródło: ''