Przedsiębiorstwo WiP, czołowy polski producent preform PET, świętuje 10-lecie swojej działalności. Rocznica przypadająca na 21 czerwca będąca pretekstem do podsumowania dekady sukcesów firmy zbiegła się z uruchomieniem najnowszej linii do produkcji preform PET.

Moment założenia firmy wspomina Jan Wiśniewski jeden ze współwłaścicieli pełniący funkcję Dyrektora ds. Technicznych: "Dziesięć lat temu kapitał założycielski spółki cywilnej wystarczył zaledwie na rejestrację firmy i zakup pieczątek. Początki działalności to okres ciężkiej pracy nad budową pierwszych maszyn do wydmuchu butelek PET". W pierwszych latach działalności WiP zbudował i sprzedał ponad 130 butelczarek, które pracują w całej Europie Wschodniej. Dzięki dużemu sukcesowi butelczarek kolejnym etapem rozwoju był zakup pierwszych używanych linii do produkcji preform PET. Dalsze inwestycje w najnowsze technologie i zwiększanie mocy produkcyjnych krok po kroku pozwoliły osiągnąć czołową pozycję na polskim rynku. Dzięki najnowszej linii miesięczne zdolności produkcyjne Przedsiębiorstwa WiP wzrosły do ponad 30 milionów preform i 4 milionów butelek PET.

Dziś preformy PET są produkowane na najnowocześniejszych włoskich liniach technologicznych wyposażonych w 48-krotne, szwajcarskie formy. Wtryskarki posiadające system Dual Injection pozwalają nie tylko osiągnąć wysoką wydajność, ale przede wszystkim charakteryzują się wysoką dbałością o przetwarzany materiał – pozwalają na uplastycznianie tworzywa w ciągu prawie dwóch cykli maszyny. Wynikiem jest wyjątkowa jakość stopionego tworzywa i bardzo niski poziom aldehydu octowego. Uplastycznianie tworzywa jest krytyczną fazą, która determinuje nie tylko jakość przetwarzanego materiału, ale co jest najistotniejsze produktu końcowego: preformy, a później butelki.

"Myślę, że tak znaczącą pozycję na trudnym rynku mogliśmy uzyskać dzięki naszej koncentracji na wąskiej branży opakowań PET i ścisłej współpracy z naszymi klientami" – mówi Janusz Rusocki, współwłaściciel i Dyrektor Handlowy. Jednoczesna produkcja maszyn, form, preform i butelek pozwoliła stworzyć własny poligon doświadczalny. Dzięki temu dziś WiP jest ekspertem w branży i może klientowi zaoferować nie tylko niską cenę i znakomity produkt w postaci preform PET, ale także wiedzę i doświadczenie we wszystkich aspektach produkcji opakowań PET.

na podstawie informacji prasowej firmy WiP s.j.
Źródło: ''