Jako alternatywę dla targów branżowych, które wypadły z tegorocznego kalendarza, MOSCA przygotowała wirtualne stoisko. Umożliwia ono zapoznanie się zarówno z nowościami maszynowymi, jak i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie pakowania końcowego. Stoisko online zostało udostępnione 11 maja 2020 roku.

Przez pierwszy tydzień jego funkcjonowania za pośrednictwem czatu do dyspozycji odwiedzających byli eksperci MOSCA. Po dwóch miesiącach działania stoiska online firma może się pochwalić doskonałym wynikiem – ponad 5000 odsłon na całym świecie. W czołówce odwiedzających klienci z Niemiec, USA, Polski, Niderlandów, Finlandii, Austrii i Hiszpanii. Wirtualne stoisko targowe MOSCA jest wciąż dostępne pod adresem https://exhibition.mosca.com.

Gdy w marcu poinformowano o odwołaniu zaplanowanych na 2020 rok targów branżowych, natychmiast znaleźliśmy rozwiązanie, aby móc spotkać się z naszymi klientami wirtualnie – wyjaśnia Alfred Kugler, CEO MOSCA. Wirtualne stoisko targowe nie może oczywiście zastąpić rozmowy na żywo. Jednak jest to jeden ze sposobów zaprezentowania nowych maszyn i rozwiązań technologicznych w dziedzinie pakowania.

Z tego względu MOSCA proponuje wirtualne zwiedzanie. Spacer online umożliwia dokładne zapoznanie się z całym portfolio firmy. Na stoisku zaprezentowano rozwiązania w dziedzinie pakowania na końcu linii produkcyjnej lub logistycznej. Udostępnione materiały prezentują nie tylko przykładowe zastosowania wiązarek, ale również przyszłościowy model współpracy Pay-Per-Use. W pierwszym tygodniu odsłony czat z ekspertami z MOSCA cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem klientów. Wszystkie osoby, które teraz odwiedzają stronę wirtualnych targów, z łatwością znajdą dane kontaktowe do odpowiedniego specjalisty MOSCA.

Głównym punktem stoiska online jest linia do pakowania składająca się z pięciu maszyn. Zaprezentowano na nim trzy wysokowydajne maszyny MOSCA: EVOLUTION SoniXs MS-6, EVOLUTION SoniXs MS-6-H oraz EVOLUTION SoniXs MS-6 KR-ZV, a także dwa urządzenia towarzyszące: paletyzer Fuji Yusoki i automatyczną owijarkę stretch Movitec.

Evolution SoniXs MS-6-H – automatyczna maszyna do wiązania poziomego.

 

Evolution SoniXs MS-6 KR-ZV – automatyczna maszyna wiążąca z wysuwaną lancą i ruchomą głowicą wiążącą.

Evolution SoniXs MS-6 – automatyczna maszyna wiążąca z bocznym agregatem zgrzewającym.

Wirtualny spacer po stoisku MOSCA pozwoli zwiedzającym uzyskać informacje na temat każdej z maszyn oraz pobrać foldery z danymi technicznymi. Na stoisku zaprezentowano proces pakowania na całkowicie zautomatyzowanej linii pakującej. Po związaniu paczki są paletyzowane, foliowane i przygotowane do transportu. Wykorzystane w tym rozwiązaniu wysokiej klasy maszyny mogą być sterowane zarówno ze zintegrowanego panelu, jak i przy pomocy modułów RFID rozpoznawanych przez maszyny linii pakującej.

Często przedsiębiorstwa nie wykorzystują do końca potencjału swoich maszyn – wyjaśnia Alfred Kugler. Za pośrednictwem tej linii chcemy pokazać, jak dobrze może funkcjonować w pełni zautomatyzowana linia pakująca – i tym samym zachęcić klientów do spojrzenia na przyszłość linii produkcyjnych i logistycznych.

wirtualne stoisko mosca
Wirtualne stoisko targowe Mosca.

Klienci nadal mogą odwiedzić online stanowisko targowe MOSCA. Jest ono dostępne pod adresem https://exhibition.mosca.com. Oprócz wiązarek można zapoznać się z rozwiązaniami przyszłości w przemyśle pakowania.

O Mosca GmbH

MOSCA jest producentem wysokiej klasy maszyn do wiązania palet, kartonów i opakowań zbiorczych, zabezpieczających je na czas transportu. Oferuje wiązarki półautomatyczne oraz wiązarki automatyczne wyposażone w transportery rolkowe lub taśmowe, prasy do palet i foliarki. Zapewnia integrację maszyn wiążących MOSCA z linią produkcyjną i gwarantuje pełną efektywność wdrożonych rozwiązań w zakresie zabezpieczenia towaru na czas transportu. Zdobyta przez ponad 50 lat wiedza i liczne patenty MOSCA w dziedzinie techniki wiązania pozwoliły opracować optymalne produkty dla szerokiego grona odbiorców. Wiązarek MOSCA używają m.in. producenci tektury falistej i opakowań, firmy z branży logistycznej i poligraficznej, zajmujące się kolportażem, handlem wysyłkowym, przemysłem spożywczym, farmaceutycznym czy budowlanym. W 1981 roku MOSCA wyprodukowała swoją 1000 maszynę. Trzydzieści lat później, w 2011 roku, linię produkcyjną opuścił 100 000 egzemplarz. MOSCA jest również producentem taśm wiążących wytwarzanych z wysokiej jakości granulatów. Nowoczesna fabryka taśm w Niemczech to gwarancja stałej jakości i niezawodności. Czystość surowca oznacza z kolei niski stopień pylenia taśm i bezawaryjną pracę wiązarek. Od 2008 roku w całkowicie zautomatyzowanej fabryce, zlokalizowanej w Muckental, produkowana jest taśma wiążąca PP, PET (z surowca z recyklingu) i biodegradowalna taśma PLA. Dziś MOSCA jest reprezentowana na całym świecie przez 18 spółek córek. Przedsiębiorstwo zatrudnia 1017 pracowników, a jego roczne przychody wynoszą ponad 174 mln euro. Do dyspozycji klientów jest międzynarodowa sieć obsługi i liczne punkty serwisowe. Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.mosca.com.