Jeden z największych konfekcjonerów serów we Włoszech, firma Valex, jako pierwsza na rynku wprowadziła przełomowy system pakowania Cryovac® Darfresh® LaserCut. Valex zajmuje się pakowaniem szerokiej gamy produktów dostarczanych przez największe zakłady mleczarskie, takie jak: Agriform, Auricchio, Casearia Bresciana, Rovagnati oraz Zanetti.

Dzienna produkcja firmy Valex wynosi 35 ton serów, które są porcjowane i pakowane w zakładzie w Cremonie, znajdującym się 100 km na południe od Mediolanu. Pakowane produkty to różnego rodzaju twarde i pół-twarde sery w porcjach detalicznych, przede wszystkim Parmezan, Padano, Provolone i Pecorino – różnych marek, o różnych kształtach i gabarytach.

Dzięki koncentracji na innowacyjnych technologiach dostarczających klientom zróżnicowaną wartość dodaną, w ciągu ostatnich czterech lat Valex doświadczył wzrostu rzędu 10-15% w skali roku. Przyszły rozwój opiera się na corocznych inwestycjach kapitałowych i konsolidacji obecności na rynkach zamorskich, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, do których Valex eksportuje 1 800 ton konfekcjonowanych serów w opakowaniach detalicznych.

Nieprzerwanie od 1988 roku Valex współpracuje z firmą Sealed Air, do pakowania serów stosując wyłącznie materiały Cryovac®, w tym: worki, laminaty, systemy pakowania Cryovac BDF® oraz Darfresh®. Mając na uwadze obiecujące korzyści w zakresie pakowania serów, włoski konfekcjoner wprowadził na początku 2007 roku najnowszą technologię pakowania Darfresh® LaserCut.

System pakowania próżniowego Cryovac® Darfresh® z efektem “skin” zapewnia atrakcyjny efekt “drugiej skóry”, dzięki któremu sery w porcjach detalicznych doskonale prezentują się w opakowaniu. Gwarantuje też ich dłuższy okres trwałości i chroni właściwości organoleptyczne. Do tego sprawdzonego rozwiązania firma Sealed Air dodała opcję cięcia laserowego, która pozwala na znaczne ograniczenie ilości materiałów opakowaniowych. „Nowa technologia laserowa Cryovac® Darfresh® LaserCut pozwala klientom uzyskać opakowania o innowacyjnych kształtach przy większej elastyczności procesu pakowania” – powiedział Maciej Gierszewski, szef sprzedaży Cryovac Food Solutions na Polskę, Czechy i Słowację w firmie Sealed Air. – „System ten umożliwia różnorodne ułożenie produktu oraz pakowanie wyrobów o różnych kształtach i gabarytach, a także łatwą zmianę programu wycinania za pomocą ekranu dotykowego lasera. Rozwiązanie to zwiększa też wydajność produkcji, gdyż eliminuje potrzebę stosowania i wymiany ostrzy tnących. Odstęp między produktami może być zminimalizowany, dlatego w jednym rzędzie mieści się więcej produktów, węższa może być także rolka folii, co w sumie pozwala zaoszczędzić zarówno na kosztach materiałów, jak i utylizacji odpadów opakowaniowych.”

Firma Sealed Air zapewniła pełną pomoc podczas całego procesu wdrożenia. Projekt został w całości opracowany w ścisłej współpracy z klientem, szczególnie w zakresie projektu matryc, opracowania oprogramowania dla linii pakującej, wprowadzenia produktu na rynek i dalszych działań.

Valex jest pierwszym na rynku klientem, który wypróbował nową technologię Darfresh® LaserCut. Wymagało to wielu testów i prób, opracowania prototypów i dostrojenia systemu. Dzięki udanej pracy zespołowej proces przyniósł wyjątkowo dobre wyniki, ku wielkiemu zadowoleniu obu partnerów.

“Współpracujemy z firmą Sealed Air Cryovac już od długiego czasu i nasze relacje z jej zespołem są doskonałe. Nie tylko w kwestiach personalnych. Dobre relacje wynikają z faktów. A faktem jest, że zespół Cryovac jest zawsze do naszej dyspozycji, kiedy go potrzebujemy. Kiedy chcemy wprowadzić nowe formaty lub produkty, albo kiedy musimy rozwiązać jakieś problemy związane z pakowaniem, dzięki nim wszelkie wyzwania stają się łatwiejsze” – powiedzieli Giorgio Everett i Anna Battista, właściciele firmy Valex.

DODATKOWE INFORMACJE O FIRMIE VALEX

Firma VALEX snc powstała w 1988 r. Jest firmą specjalizującą się w konfekcjonowaniu żywności, oferującą usługi opakowaniowe dla zakładów mleczarskich. Swoją działalność rozpoczynała w małym zakładzie w przemysłowej części Cremony. W 1996 r., dzięki sukcesom rynkowym, firma przeniosła się do nowego, własnego i większego zakładu o powierzchni 2 500 m2. Nowy zakład wybudowano zgodnie z przepisami w zakresie higieny i bezpieczeństwa żywności. Na początku Valex pakował jedynie wyroby z serów, ale po kilku latach, dzięki zdobytemu doświadczeniu i ukierunkowanym inwestycjom, dodał wiele usług, które tworzą obecną ofertę firmy. Firma przyjmuje sery w kręgach i porcjuje je, a następnie pakuje w opakowania detaliczne. Ma do czynienia z bardzo różnymi serami twardymi i pół-twardymi – pakuje je w worki próżniowe, w atmosferze ochronnej MAP (przede wszystkim w systemie CRYOVAC BDF®) oraz w systemie pakowania próżniowego Darfresh® z efektem „skin”. Valex posiada też dwie linie do świeżo tartego sera pakowanego w MAP w paczki o gramaturze od 40 gramów do 5 kg. Firma zdobywa wciąż nowych klientów dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu, wysokiej jakości usługom i zdolności do zaspokajania potrzeb klientów.

DODATKOWE INFORMACJE O SYSTEMIE PAKOWANIA DARFRESH® LASERCUT

Darfresh® LaserCut to najnowszy owoc trwającej od 30 lat ewolucji systemu Cryovac® Darfresh®. Otwiera nowe horyzonty dla marketingu serów pod względem merchandisingu i prezentacji produktów.

System Darfresh® LaserCut wykorzystuje technologię cięcia nowej generacji na liniach pakujących Darfresh® do serów. W porównaniu z tradycyjnym wycinaniem z matrycy, metoda ta stwarza nieograniczone możliwości w zakresie realizacji różnorodnych projektów opakowań. Jej zalety to m.in.:

• Praktycznie nieograniczona elastyczność pod względem kształtu opakowań oraz dłuższy okres trwałości
• Proste zmiany kształtu tacki za pomocą jednego dotknięcia przycisku
• Większa niezawodność cięcia przy minimalnych zabiegach konserwatorskich
• Więcej produktów na m2 w porównaniu z wycinaniem z matrycy
• Mniej tworzywa wokół produktu
• Silne narzędzie wyróżnienia oferty produktowej i brandingu
• Szybsza reakcja na zmieniający się popyt detalistów
• Możliwość pakowania produktów w plastrach i w kawałkach o wysokości do 35 mm

DODATKOWE INFORMACJE O FIRMIE SEALED AIR

Cryovac®, Darfresh® oraz CRYOVAC BDF® to zarejestrowane znaki handlowe firmy Cryovac Inc., należącej do Sealed Air Corporation. Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku, w światowym rankingu Fortune 1,000, firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3,000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Flensburg i Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie.Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Źródło: ''