Nadchodząca 12. edycja Targów Opakowań Packaging Innovations planowana była na czerwiec, jednak ze względu na obowiązujący na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii i wprowadzenie przez Rząd licznych restrykcyjnych obostrzeń, organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu targów na wrzesień.

Wrzesień – nowy termin Targów Packaging Innovations

Długo wierzyliśmy, że sytuacja się uspokoi i targi będą mogły odbyć się planowanym terminie. Niestety, aktualnie jest to niemożliwe. Dbając o zdrowie Państwa, Państwa pracowników i uczestników targów, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu Targów Packaging Innovations na drugą połowę września 2020 roku. Dokładną datę podamy najpóźniej do końca maja 2020. Branża targowa przeniosła większość swoich imprez na jesień, dlatego operatorzy obiektów muszą na nowo dostosować swoje kalendarze do aktualnych potrzeb. Jest to bardzo złożony proces – informują organizatorzy.

Targi są kołem zamachowym całej gospodarki. Budują kontakty biznesowe, przyspieszają rozwój każdego sektora przemysłowego, ułatwiając dostęp do wiedzy i rynkowych nowości. Dzięki nim od lat szybciej rozwijają się miasta i regiony, bowiem prócz dostępu do rynków zagranicznych targi wywołują efekt mnożnikowy w wielu innych dziedzinach lokalnego biznesu: hotelach, gastronomii, transporcie. Targi branżowe jak np. Packaging Innovations, oddziaływają w ten sposób na cały lokalny i regionalny system społeczno-gospodarczy. Dzięki udziałowi w branżowych imprezach wystawienniczych wiele firm – zwłaszcza małych i średnich – zdobyło nowe rynki zbytu, nowe kontakty, zaimplementowało u siebie, jak również rozpowszechniło w swoich branżach najnowsze rozwiązania technologiczne, ale przede wszystkim wypromowało wyjątkowo szybko swoją ofertę.

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem targi na nowo będą mogły pomóc polskiej gospodarce. Polska Izba Przemysłu Targowego wydelegowała grupę ekspertów przygotowującą procedury, jakie należy uwzględnić podczas wznawiania organizacji targów na jesieni. Targi, czyli spotkania biznesowe, stymulują całą gospodarkę. Hibernacja biznesu nie może trwać zbyt długo, nad przyspieszeniem bezpiecznego powrotu do normalności pracują właśnie eksperci z Izby wraz z wirusologami i przedstawicielami rządu.

Przemysł targowy jest kluczowy dla odbudowy gospodarki państw i regionów, ponieważ targi są najskuteczniejszym i najszybszym motorem ożywienia gospodarczego; musimy to przetrwać, nie poddając się. Działając rozsądnie i mając odpowiednie wsparcie, jesteśmy w stanie pomóc w przyspieszeniu odmrażania polskiej gospodarki – mówi Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie i Wiceprezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Jak informują organizatorzy Targów Packaging Innovations - dotychczasowe rejestracje udziału oraz zakupione bilety pozostaną ważne w nowym terminie Targów. Zachęcamy do śledzenia aktualności o programie towarzyszącym Targom oraz innych aktywnościach, o których będziemy informować już wkrótce.

www.packaginginnovations.pl