Zarząd Ciech SA poinformował, że 05.01.2006 r. zaaprobował kontrakty dotyczące sprzedaży sody ciężkiej przedsiębiorstwom z grupy Owens Illinois (jednego z największych producentów opakowań szklanych) w roku 2006.

Łączna wartość kontraktów Ciechu i producentów opakowań szklanych w 2006 roku wyniesie: 81 mln złotych.

Owens-Illinois jest największym producentem opakowań szklanych w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Australii i Nowej Zelandii, a teraz także w Europie. Owens-Illinois produkuje także opakowania z tworzyw sztucznych na całym świecie w swoich zakładach w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i Australii. Wg informacji O-I, sprzedaż netto Koncernu wyniosła 7,0 miliardów USD w 2005 r.

Ciech SA jest firmą o sześćdziesięcioletniej tradycji. Działa na rynkach krajowych oraz międzynarodowych, głównie w branży chemicznej i farmaceutycznej. Początki jej sięgają 1945 roku, kiedy powołano Centralę Importowo-Eksportową Chemikalii i Aparatury Chemicznej Sp. z o.o. W 1952 roku zmieniono nazwę na "Ciech" Centrala Importowo-Eksportowa Chemikalii Sp. z o.o., a w 1995 roku, po przekształceniu w spółkę akcyjną, zarejestrowano Ciech SA. Dzięki dynamicznemu rozwojowi spółka stała się liderem na rynku chemicznym i jedną ze stu największych organizacji gospodarczych w Polsce.

Źródło: Informacje Ciech S.A.
Źródło: ''