DuPont Packaging & Industrial Polymers oraz Biesterfeld Plastic rozszerzają współpracę o dystrybucję na polskim rynku.

DuPont Packaging & Industrial Polymers (P&IP) podpisał umowę z Biesterfeld Polska Sp. z o.o. na dystrybucję w Polsce tworzywa DuPont™ Surlyn® oraz innych specjalistycznych polimerów służących do produkcji opakowań kosmetyków oraz do pochodnych zastosowań. Nowa umowa jest naturalnym rozszerzeniem długotrwałego partnerstwa obu firm w europejskiej branży kosmetycznej. Podpisanie tej umowy świadczy jednocześnie o wzroście znaczenia Europy Środkowej, a w szczególności Polski, jako atrakcyjnego, rosnącego rynku dla najwyższej jakości nowatorskich rozwiązań (klasy „Premium”) w dziedzinie opakowań.

Według Pana Diego Boeri, Dyrektora Handlowego firmy P&IP Ethylene Copolymers EMEA, współpraca między tymi dwiema firmami jest doskonałym przykładem połączenia lokalnych sił handlowo – dystrybucyjnych i doświadczenia w technologii wtrysku firmy Biesterfeld z nowatorskimi rozwiązaniami i dostępem do rynku firmy DuPont. “Z przyjemnością rozszerzamy naszą współpracę z firmą Biesterfeld. Jesteśmy pewni, że umocni to naszą obecność na tak obiecującym i rosnącym rynku, jakim jest obecnie rynek w Polsce.” – dodaje.

Współpraca firm DuPont P&IP i Biesterfeld rozpoczęła się we Francji w 1997 roku. Od tego czasu została rozszerzona na Hiszpanię, Włochy, Niemcy, Austrię i w ostatnim czasie Turcję (2005 r.).

Marek Parol, Dyrektor Generalny Biesterfeld Polska, uważa, że polski rynek polimerów służących do produkcji opakowań rozwija się szczególnie szybko: „Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmą DuPont P&IP możemy mieć tak znaczący wkład w rozwój tego sektora rynku.”

Carsten Harms, Dyrektor Generalny Biesterfeld Plastic Europe, dodaje: Rozszerzenie współpracy dystrybucyjnej z firmą DuPont P&IP, która teraz dotyczy również Polski, pozwoli naszym Klientom skorzystać z możliwości uzupełnienia potrfolio oferowanych przez nas produktów. Natomiast dla firmy DuPont nasza umowa oznacza zwiększenie zasięgu w Polsce, która należy do najszybciej rozwijających się i najważniejszych rynków w Europie Środkowo – Wschodniej.

DuPont Cosmetic Solutions. Dostarcza nowe rozwiązania - DuPont "Miracles of Science" - do świata kosmetyków i ich opakowań. Różnorodny wybór materiałów, technologii i wiedzy pozwala branży kosmetycznej, projektantom i dostawcom opakowań na urzeczywistnienie pomysłów oraz realizację własnych koncepcji.

DuPont Packaging and Industrial Polymers jest światowej klasy producentem żywic i folii dla różnego rodzaju zastosowań w produkcji opakowań kosmetyków oraz w innych gałęziach przemysłu. Jego najbardziej znane produkty kopolimeru etylenowego to żywice Surlyn®, kleje wytłaczane Bynel®, bezpostaciowe żywice barierowe Selar® PA, kopolimery kwasowe Nucrel®, kopolimery Elvax® EVA, modyfikatory Elvaloy®, Elvaloy AC®, Entira™ i Fusabond® oraz etylenowo-akrylowe elastomery Vamac®.

Biesterfeld Plastic GmbH jest wiodącym dystrybutorem w europejskiej branży tworzyw sztucznych z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu sprzedaży (również poprzez współprace z lokalnymi firmami) w ponad 26 krajach. Wiodący producenci polimerów, jak np. DuPont, Ineos Polyolefins, ExxonMobil, Elastogran, Chevron Phillips, Solvay, Ineos Nova i Chi Mei zaufali wysokiej jakości usługom Biesterfeld Plastic i od lat współpracują z firmą, przyczyniając się do jej stałego rozwoju.

DuPont to światowy koncern oferujący technologie, produkty oraz usługi. Firma została założona w roku 1802. DuPont wykorzystuje osiągnięcia naukowe do tworzenia trwałych i praktycznych rozwiązań, które wpływają na poprawę komfortu, bezpieczeństwa zdrowia i życia ludzi na całym świecie. DuPont działa w ponad 70 krajach, oferując szeroką gamę innowacyjnych produktów i usług w różnych obszarach takich jak: rolnictwo i przemysł spożywczy, budownictwo, transport i komunikacja.
Źródło: ''