Teknik Packaging Group, jedna z największych grup przedsiębiorstw działających w branży opakowań w Turcji, wyraziła we wrześniu br. zgodę na utworzenie joint venture z Sealed Air Corporation, jedną z największych na świecie firm produkujących opakowania, poprzez sprzedanie jej 50% udziałów w jednej ze swoich spółek zależnych, Teknik Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.S.

Nowopowstała spółka joint venture ma być jedną z największych firm na rynku opakowań do żywności w tym regionie. Teknik Plastik powstała w 1967 roku i jest flagową firmą wchodzącą w skład Teknik Group i największym producentem opakowań termoformowanych w Turcji. Firma wytwarza drukowane i gładkie kubki oraz wieczka do wyrobów mleczarskich, kremów czekoladowych oraz produktów oferowanych w cateringu.

Amerykańska firma Sealed Air istnieje od 1960 roku. Jest producentem i dystrybutorem szerokiej gamy ochronnych i specjalistycznych materiałów oraz systemów do pakowania żywności. Posiada ponad 100 zakładów produkcyjnych na całym świecie i zatrudnia 17 000 pracowników. W 2006 roku przychody Sealed Air wyniosły 4,3 miliarda dolarów.

Teknik Group działa za pośrednictwem 3 spółek zależnych z branży opakowań: Teknik Plastik; Watertek oraz Thrace Teknik. Watertek to spółka joint venture z firmą Capsnap Europe of Austria, zajmująca się produkcją butelek z poliwęglanu. Thrace Teknik to joint venture z Thrace Plastics of Grece, produkująca pojemniki formowane wtryskowo. W 2006 roku Grupa uzyskała zagregowane przychody w wysokości około 75 milionów dolarów.

Wyłącznym doradcą finansowym firmy Teknik Plastik dla tej transakcji był Dundas Ünlü.

“Synergie, wynikające z tej współpracy będą ogromne. Dzięki naszemu nowemu partnerowi będziemy rozszerzać obecność firmy Teknik na rynku opakowań do żywności w Turcji i w sąsiednich krajach” – powiedział Mustafa Özilhan, CEO firmy Teknik Plastik i prezes Teknik Group.

Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1,000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3,000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Źródło: ''